X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

19. Letnia Akademia Filmowa

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 13:58
W dniach 3-12 sierpnia Zwierzyniec po raz 19 zmieni się w letnią stolicę filmu, a to za sprawą Letniej Akademii Filmowej. Co roku miejsce artystycznych spotkań odwiedzają tysiące pasjonatów kultury i sztuki.
Fragment plakatu promującego 19.  Letnią AkademięFilmową
Fragment plakatu promującego 19. Letnią Akademię FilmowąFoto: materiały prasowe

Plakat promujący 19. Letnią Akademię Filmową (materiały prasowe) Plakat promujący 19. Letnią Akademię Filmową (materiały prasowe)

19-ta edycja Letniej Akademii Filmowej to setki projekcji filmowych, retrospektywy twórczości najwybitniejszych reżyserów, spotkania z twórcami, aktorami i krytykami filmowymi. 

W tegorocznym programie przypomnimy sylwetkę polskiego dokumentalisty Sławomira Grünberga, tworzącego głównie na terenie USA, a także przybliżymy reżyserskie dokonania Adama Sikory, wybitnego operatora filmowego.

Akademię zainauguruje przedpremierowy pokaz filmu "Córka trenera", a gościem specjalnym tego wydarzenia będzie reżyser filmu Łukasz Grzegorzek. W programie zaplanowane są także spotkania z polskimi aktorami: Adamem Woronowiczem ("Zimna wojna"), Jowitą Budnik ("Ptaki śpiewają w Kigali") czy Urszulą Grabowską ("Wspomnienie lata").

Nową inicjatywą w programie Letniej Akademii Filmowej będzie autorski cykl "Łukasz Maciejewski zaprasza". Ceniony krytyk filmowy zaprosi do rozmowy twórców filmów, które uznał za najlepsze produkcje tego sezonu. Uczta intelektualna i kulturalna gwarantowana.

W kalendarzu Akademii znajdzie się wiele pokazów przedpremierowych – wśród nich "Córka trenera", "Boso po ściernisku" w reżyserii Jana Sveraka, "Nadmiar łaski", "Utoya - 22 lipca"(nagroda Jury Ekumenicznego na Berlinare), "Kapitan", "Becoming Astrid" – biografia szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, "Tranzyt" (Nominacja do Złotego Niedźwiedzia i Złotego grona), "Do zobaczenia w zaświatach" (Nagroda Cezara, Nagroda specjalna na MFF w San Sebastian, Srebrny Lew na MFF w Wenecji), "Fokstrot", "Ramen", "Smak wspomnień", "Jesień we Francji", "Nasze zmagania", "Amatorzy", "Człowiek, który zabił Don Kichota".

Nie zabraknie stałych pozycji Akademii ("W polskim obiektywie", "Rekolekcje filmowe”, "Archeologia kina", "Filmy w Sieci", "Klubowy karnet"), replik zaprzyjaźnionych z nami festiwali (Docs Against Gravity, Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu", "Etiuda & Anima"). Letnia Akademia filmowa to także nocne pokazy, koncerty, spektakle, wykłady i spotkania dyskusyjne.

Gratką dla fanów muzyki będzie przegląd zatytułowany "Bob Dylan - Noblista na ekranie", podczas którego zaprezentowane zostaną 4 oblicza artysty: muzyka, aktora, reżysera i bohatera filmowego.

W ramach cyklu imprez towarzyszących odbędą się także koncerty m.in. takich zespołów jak Chudoba, który zdobył Grand Prix pierwszej polskiej edycji Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja" zorganizowanego przez Polskie Radio w ramach współpracy z Europejską Unią Radiową. Usłyszymy też rewolucyjną kobiecą formację folkową Same Suki. Zespół powstał z radości życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki. Kapela Timingeriu to rodzinny zespół powstały z potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Grają i śpiewają żywiołową interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę zabawy. 

Szczegółowy program LAF dostępny jest na stronie internetowej i na Facebooku Letniej Akademii Filmowej.

www.laf.org.pl

https://www.facebook.com/LetniaAkademiaFilmowa/

materiały prasowe 

Zobacz więcej na temat: Trójka