X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Otwarcie 8. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii już w czwartek!

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 12:00
9 wystaw i ponad 40 wydarzeń. To czeka Wrocławian podczas 8. edycji TIFF Festival, który startuje już 6 września o godz. 19.00.
Pine Needles
"Pine Needles"Foto: Hanna Råst/mat. prasowe TIFF

TIFF Festival co roku zmienia swoją formułę, co koresponduje z założeniem postrzegania fotografii jako medium istniejącego w różnych kontekstach. Tegorocznym hasłem jest “Współpraca”. Organizatorzy zaprosili więc szereg kuratorów zewnętrznych, ale również swoich partnerów z galerii, aby wspólnie odpowiedzieć na pytania: Jak zmieniają się formy współpracy na poziomie cyfrowych społeczności? Na czym polega współpraca artystów w zakresie tworzenia przez niego dzieła? Jak można współdziałać z różnymi instytucjami bądź różnymi mediami?

TIFF Festival będzie trwał od 6 do 16 września. W harmonogramie, który dostępny jest pod tym linkiem, możemy znaleźć nie tylko wystawy, ale też warsztaty, dyskusje, debaty, koncerty, a także wygodną, pełną zieleni, przestrzeń do relaksu czy Bal Fotobukowca. Jak zatem może wyglądać jeden z dni na tym wrocławskim festiwalu fotografii?


Plakat TIFF // Współpraca Plakat TIFF // Współpraca

Wszystkie wystawy, a jest ich aż 9 w tym roku, udostępniane są w dniu otwarcia festiwalu. Program Główny to 3 ekspozycje: Jak odmawiać w galerii SiC! BWA Wrocław, Praktyka okupacji dzieła w MWW oraz TIFF Plays Pokemon w IP Studio. Pierwsza z nich skupia się na sytuacji, gdy rezygnujemy ze współpracy. Ukazuje powody takich decyzji, a także konsekwencje, W Muzeum Współczesnym Wrocław możemy wejść w specjalnie przygotowaną przestrzeń, która jest kapsułą przyszłości. Odkryjemy, że kiedyś miało tam miejsce dochodzenie, które miało na celu ustalenie prawdziwego autorstwa prac znajdujących się w kolekcji muzeum. Innego spojrzenia na zagadnienie kolektywnego działania na rzecz wspólnego dzieła, doświadczymy na wystawie z Pokemonem w tytule. Tam kurator przygląda się sytuacji, w którym artyści czerpią garściami z publicznie dostępnych zasobów, często wikłając w swoją twórczość setki nieświadomych tego faktu osób. Warto też przyjrzeć się młodym laureatom konkursu TIFF Open. Z ponad 250 osób jury wybrało cztery artystki – Madjare Kristine, Karolina Wojtas, Katarzyna Wojtas i Patrycja Wojtas – których pracuje zobaczymy w następujących wrocławskich galeriach: Tętno, U Agatki, Entropia i Arttrakt.

Tiff Daily nieregularny codziennik festiwalowy to wyjątkowy projekt, który jest rozwijany przez wolontariuszy w kooperacyjnej przestrzeni Festival Lab w galerii Studio BWA Wrocław. W trakcie 10 dni festiwalu ukaże się aż 4 numery zinu. Jeśli zrobisz zdjęcie na Festiwalu, dodaj je na swojego Facebooka czy Instagrama z hashtagiem #tiffdaily. W ten sposób redakcja codziennika wykorzystuje do materiałów gazety, których premiery odbędą się 6.09, 7.09, 8.09 i 15.09.

"Co z tą współpracą?" – jeśli po skorzystaniu ze wszystkich atrakcji pozostaniecie z tym pytaniem, to koniecznie zajrzyjcie 9 września do Centrum Festiwalowego znadującego się w Recepcji na Ruskiej 46. Tam porozmawiamy, czym jest współpraca, czy rzeczywiście przynosi same korzyści i kiedy warto ze sobą współdziałać. To będą jedne z wielu pytań, które sobie zadamy podczas tej, jak i innych spotkań i dyskusji.

Zapraszamy do współpracy i wspólnego spędzenia czasu podczas TIFF Festival 2018.

Pełny harmonogram TIFF Festival na stronie organizatorów.

(mat.prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka