X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XXIII Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 14:40
Na 4 dni Lądek-Zdrój zamieni się w światową stolicę górskich opowieści dzięki 23. edycji Festiwalu Górskiego. 150 gości z 20 krajów podzieli się swoimi historiami z górskich szczytów na licznych spotkaniach, projekcjach filmów i dyskusjach. Festiwal potrwa od 9 do 23 września. 
Festiwal Górski 2017: Adam Bielecki podpisuje swoją książkę
Festiwal Górski 2017: Adam Bielecki podpisuje swoją książkęFoto: Fot: Małgorzata Telega

Festiwal Górski w Lądku-Zdroju to święto ludzi gór. Osią, wokół której od lat budowane jest to najstarsze w Polsce wydarzenie, jest festiwal filmowy, podczas którego prezentowane są najlepsze i najciekawsze produkcje o górach oraz spotkania z twórcami. Program filmowy, który dostępny jest na oficjalnej stronie festiwalu rozrasta się coraz bardziej. W tym roku dostał własny Namiot Kinowy na 1000 miejsc. Filmy konkursowe ocenia nowe, międzynarodowe Jury, w składzie: Suzan Beraza, Alan Formanek, Wojtek Kozakiewicz, Bartłomiej Świderski i Paweł Wysoczański.

Książki na Festiwalu Górskim zawsze były ważne. W roku 2013 odbyła się pierwsza edycja konkursu na Książkę Górską Roku. Każda kolejna edycja to wiele spotkań autorskich i głośne książkowe premiery. W tym roku do konkursu dopuszczonych zostało 30 książek, a impreza usamodzielniła się i odbywa się pod nową nazwą Festiwal Literatury Górskiej.

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy XXIII Festiwalu Górskiego postanowili podjąć bardzo istotny społecznie temat równouprawnienia i praw kobiet, który w Lądku-Zdroju poruszony będzie w kontekście eksploracji gór i osiągnięć polskich i międzynarodowych alpinistek i wspinaczek.

Górskie Noble czy też Oskary – bo do takich nagród przyrównuje się Złote Czekany ( franc: les Piolets d’Or), przyznawane są przez francuską organizację Groupe de Houte Montagne. Spośród wszystkich przejść poprzedniego roku wybierane są te najtrudniejsze dokonane w stylu alpejskim – w małych zespołach, bez wsparcia z zewnątrz, bez zakładania lin poręczowych i bez użycia tlenu.

Gośćmi festiwalu będą tegoroczni laureaci – czeski zespół Marek Holeček, Zdeněk Hák, francuskie trio - Frédéric Degoulet, Benjamin Guigonnet, Hélias Millerioux oraz japoński zespół Kazuya Hiraide i Kenro Nakajima. Oprócz nich przyjedzie Chantel Astorga– amerykańska wspinaczka, która w imieniu zespołu odbierze wyróżnienie za wybitne kobiece osiągnięcia wspinaczkowe.

 

Więcej informacji o Festiwalu znależć można na oficjalnej stronie ogranizatora: www.festiwalgorski.pl