X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jazz Juniors pod znakiem Tomasza Stańki

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 15:36
Przedstawiciele prestiżowych festiwali, klubów jazzowych, agencji koncertowych i wydawnictw z całego świata – to przed nimi o laury konkursu Jazz Juniors walczyć będą młodzi jazzmani. Na festiwalowej scenie zabrzmią jazzowe premiery, a na finał niezwykły projekt "Tribute to Tomasz Stańko".
Plakat promujący Jazz Juniors
Plakat promujący Jazz JuniorsFoto: mat. prasowe

Plakat promujący Jazz Juniors Plakat promujący Jazz Juniors

Istniejący od 1976 roku Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors od samego początku mocno wpisywał się w historię polskiego jazzu, bo to przecież na scenie Jazz Juniors swoje pierwsze kroki stawiali tak słynni artyści jak: Leszek Możdżer, Krzysztof Ścierański, Zbigniew Wegehaupt, Marek Bałata, bracia Niedzielowie, bracia Pospieszalscy czy zespoły New Presentation, Walk Away i kultowa Miłość. Dzisiaj Jazz Juniors wciąż należy do ścisłej czołówki jazzowych konkursów, a jego laureaci coraz wyraźniej zaznaczają swą obecność na międzynarodowych scenach muzycznych.

Tegoroczna 42. już edycja Jazz Juniors rozpocznie się 29 listopada i tradycyjnie podzielona będzie na część konkursową oraz festiwalową. Dodatkowo w programie imprezy odbędą się premierowe showcase'y, w których udział wezmą m.in. laureaci Jazz Juniors minionych lat.

Na dwie tury przesłuchań konkursowych organizatorzy zapraszają już 29 i 30 listopada. Młodych jazzmanów oceniać będzie międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele prestiżowych festiwali, klubów jazzowych, agencji koncertowych i wydawnictw z całego świata. Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w Centrum Kongresowym ICE Kraków, a zwycięzców konkursu poznamy podczas koncertu laureatów 1 grudnia.

Cykl występów festiwalowych gwiazd rozpocznie się 29 listopada. Gwiazdą pierwszego wieczoru będzie zespół Marcin Wasilewski Trio z premierą koncertowego albumu "Live". Dzień później na festiwalowej scenie po raz pierwszy w tej części Europy usłyszymy zespół chińskiego gitarzysty Jun Xiao Quintet. Wybrana najlepszym zespołem showcase'owym podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu grupa Wójciński/Szmańda Quartet wystąpi 1 grudnia.

Tegoroczną edycję Jazz Juniors zamykać będzie przygotowany specjalnie na zamówienie festiwalu koncert "Tribute to Tomasz Stańko". Liderem projektu jest Adam Pierończyk, jeden z najwyżej cenionych polskich saksofonistów jazzowych, w ostatnich latach najczęściej zapraszany do współpracy przez samego Stańkę. Do koncertu poświęconego zmarłemu przed paroma miesiącami jednego z najznakomitszych artystów w historii polskiego jazzu zaproszeni zostali światowi giganci, w tym trębacz Avishai Cohen, kontrabasista Joe Martin oraz perkusista Jeff "Tain" Watts.


Plakat promujący Jazz Juniors Plakat promujący Jazz Juniors

Na nocne koncerty organizatorzy Jazz Juniors zapraszają do klubu Piec Art (ul. Szewska 12), gdzie od 29 listopada do 2 grudnia odbywać się będą premierowe showcase'y, w których wystąpią m.in. laureaci Jazz Juniors z ubiegłych lat. I tak 29 listopada premierę swej najnowszej płyty "Circlesong" zagra zwycięzca Jazz Juniors z 2016 roku - Tomasz Chyła Quintet. Dzień później premierowy materiał z albumu "Hidden Perspectives" zaprezentuje laureat ubiegłorocznej edycji Jazz Juniors – Vibe Quartet. W sobotę czeka nas premiera zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Jazz Juniors – Quantum Trio. W finałowy wieczór na scenie Piec Artu wystąpi zaś laureat konkursu "Jazz nad Odrą" - formacja Weezdob Collective, który również zaprezentuje swój premierowy album "Star Cadillac".

Wszystkie występy uczestników i laureatów konkursu Jazz Juniors, a także koncerty festiwalowych gwiazd odbywać się będą w sali teatralnej ICE Kraków. Koncert finałowy "Tribute to Tomasz Stańko" odbędzie się w sali audytoryjnej ICE Kraków.

Jak co roku, chętnych do udziału w konkursie Jazz Juniors nie brakowało. Międzynarodowe jury w składzie: Jordi Pujol (Fresh Sound Records), Tommy Caggiani oraz Rafał Sarnecki, wysłuchało nagrań zgłoszonych przez reprezentantów Polski, Rosji, USA, Norwegii, Włoch, Węgier i Taiwanu. Najwięcej, bo aż siedemnastu kandydatów to młode zespoły z Polski.

S’yo Fang Octet to pierwszy w ponad czterdziestoletniej historii Jazz Juniors finalista
z Taiwanu, z którego pochodzi lider i pianista grupy. W skład oktetu wchodzą muzycy z różnych krajów: Priscilla Nokoe (Holandia), Yoojin Ko (Korea Południowa), Emilio Parrila Garcìa-Pelayo (Hiszpania), Albert Kerekeš (Słowenia), Dimitri Elegheert (Belgia), Alessio Bruno (Włochy) oraz Richie Struck (Niemcy). Do finałowej dziewiątki zakwalifikowali się również: RASP Lovers (Polska, Warszawa), Entropia Ensemble (Polska, Łódź), Arek Czernysz Trio (Polska, Gdańsk), The Cuban Latin Jazz (Polska, Wrocław), RAME (Włochy), Marcin Pater Trio (Polska, Katowice), Monika Malczak Quintet (Polska) oraz Ergio Valente Trio (Włochy).

Wstęp na przesłuchania konkursowe jest bezpłatny.

Przesłuchania konkursowe, 29-30 listopada, godz. 16.00.

Koncert laureatów, 1 grudnia, godz. 18.00.

Koncerty gwiazd, 29 listopada – 1 grudnia, godz. 19.30.

Koncert „Tribute to Tomasz Stańko”, 2 grudnia, godz. 19.30.

Koncerty w klubie Piec Art, 29 listopada – 2 grudnia, godz. 21.30.

Bilety dostępne na https://www.eventim.pl/JazzJuniors2018, w punktach Info Kraków oraz w miejscach koncertów na godzinę przed ich rozpoczęciem.

Więcej:

www.jazzjuniors.com.pl

https://twitter.com/jazzjuniors

https://www.instagram.com/jazzjuniors

https://www.facebook.com/festiwaljazzjuniors

PROGRAM JAZZ JUNIORS 2018

29 LISTOPADA

ICE Kraków, godz. 16.00

Przesłuchania konkursowe, cz.1

29 LISTOPADA

ICE Kraków, godz. 19.30

Marcin Wasilewski Trio

29 LISTOPADA

Piec Art Acoustic Jazz Club, godz. 21.30

Tomasz Chyła Quintet

30 LISTOPADA

ICE Kraków, godz. 16.00

Przesłuchania konkursowe, cz.2 

30 LISTOPADA

ICE Kraków, godz. 19.30 

Jun Xiao Quintet

30 LISTOPADA

Piec Art Acoustic Jazz Club, godz. 21.30

Vibe Quartet

1 GRUDNIA

ICE Kraków, godz. 18.00 

cz.1 - Koncert laureatów Jazz Juniors 2018

cz.2 - Wójciński / Szmańda Quartet

1 GRUDNIA

Piec Art Acoustic Jazz Club, godz. 21.30

Quantum Trio

2 GRUDNIA

ICE Kraków, godz. 19.30

TRIBUTE TO TOMASZ STAŃKO

feat. Adam Pierończyk, Avishai Cohen, Joe Martin, Jeff „Tain” Watts

2 GRUDNIA

Piec Art Acoustic Jazz Club, godz. 21.30

Weezdob Collective  

materiały prasowe