X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znamy laureatów 42. Jazz Juniors 2018!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:30
Polacy i Włosi zwycięzcami konkursu Jazz Juniors 2018! Decyzją międzynarodowego jury, zdobywcą Grand Prix tegorocznej edycji zostało Marcin Pater Trio. Tytuły laureatów powędrował również do RASP Lovers z Polski oraz RAME Jazz Quintet z Włoch.
Marcin Pater Trio, laureaci Grand Prix  Jazz Juniors 2018
Marcin Pater Trio, laureaci Grand Prix Jazz Juniors 2018Foto: Andrzej Banaś

Jazz Juniors od ponad 40 lat otwiera przed uczestnikami coraz więcej możliwości, stawiając laureatów w zasięgu ważnych festiwali i międzynarodowych scen. Balans między tradycją i nowoczesnością to odpowiedź na coraz większe wymagania rynku muzycznego i niezwykle wysoki poziom artystyczny. W tym roku, do grona międzynarodowego jury oceniającego kandydatów konkursu zaproszono gości z całej Europy. Byli wśród nich: Branislav Dejanović (dyrektor artystyczny Nisville Festival, Serbia), Enrico Moccia (twórca Emme Produzioni Musicali, właściciel Tube Recording Studio, dyrektor artystyczny Fara Music Festival, Włochy), Victor Radzijevskij (VR Jazz Agency, Rosja), Yaroslav Sartakov (dyrektor artystyczny UralTerraJazz festival, Rosja), Tommy Caggiani (dyrektor artystyczny NiCaJazz Festival w Hiszpanii), Wojciech Siwek (współtwórca festiwalu Jazz Nad Odrą i przewodniczący Międzynarodowej Fundacji Jazz Nad Odrą, Polska) oraz Tamás Bognár (dyrektor Opus Jazz Club w Budapeszcie, Węgry).

Laureaci Jazz Juniors 2018

Laureatem Grand Prix 42. Jazz Juniors został zespół z Polski – Marcin Pater Trio
w składzie: Marcin Pater – wibrafon, Piotr Narajowski – kontrabas, Adam Wajdzik – perkusja. Do puli nagród, którą otrzymali zwycięzcy należą: 

– zaproszenia na NiCaJazz Festival, Fara Music Festival, Nisville Festival, Ural Terra Jazz festival  oraz festiwal Jazz Nad Odrą; 

– zaproszenie do Opus Jazz Club działającego przy Budapest Music Center;

– zaproszenie od VR Jazz Agency na Jazz Festival Moscow;

– zaproszenie na koncerty w Chinach organizowane we współpracy z Chinese Jazz Association i Jazz Po Polsku;

– zaproszenie na koncert w katowickiej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia;

– nagroda pieniężna w wysokości 10 000 złotych z przeznaczeniem na nagranie i wydanie płyty Emme Record Label.

Zdobywcy drugiego miejsca, zespół RASP Lovers z Polski otrzymał nagrodę o wartości pięciu tysięcy złotych, ufundowaną przez TVP S.A., oraz nagrodę dodatkową w postaci zaproszenia do programu Scena Klasyczna, ufundowaną przez TVP Kultura.

Laureaci trzeciego miejsca, zespół RAME Jazz Quintet z Włoch otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP – w wysokości tysiąca euro.

W tym roku przyznano również nagrodę specjalną „Złoty kontrabas” dla wyróżniającego się kontrabasisty, w wysokości tysiąca złotych, ufundowaną i zainicjowaną z okazji piętnastej rocznicy śmierci wybitnego kontrabasisty Andrzeja Cudzicha przez Fundację jego imienia. Nagroda powędrowała do Rafała Różalskiego z Entropia Ensemble.

(mat. prasowe/kg)

Zobacz więcej na temat: Trójka Jazz