X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Małysz będzie gonił biegaczy w Poznaniu! Kapitan Wąs poprowadzi samochód-mętę Wings For Life World Run!

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 13:00
Adam Małysz nie zamierza oddawać miejsca za kierownicą Samochodu Pościgowego. Kapitan Wąs ogłosił w swoim komiksie, że 5 maja ponownie będzie gonił uczestników Wings for Life World Run.
Audio

Od startu 6. edycji dobroczynnego biegu z ruchomą metą dzielą nas niespełna trzy miesiące. Uczestnicy z całego świata zaczynają specjalne treningi, a na listach startowych robi się coraz ciaśniej. Na imprezę w Poznaniu zapisanych jest już 5000 osób.


Dołącz do drużyny Małysza i spotkaj się z nim przed startem fot. Damian Kramski Dołącz do drużyny Małysza i spotkaj się z nim przed startem fot. Damian Kramski

Przypomnijmy, że Światowy Bieg Wings for Life wyróżnia się nie tylko wyjątkowym celem, jakim jest zbieranie środków na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym, ale i nietypowym formatem sportowym. 30 minut po starcie biegaczy na trasę wjeżdża Samochód Pościgowy, czyli meta wyścigu. Wyrusza z początkową prędkością 15 km/h i stopniowo zwiększa prędkość. Biegacze kończą swój udział w momencie, w którym samochód ich dogoni. Globalnym zwycięzcą zostaje ostatnia osoba na trasie.

W wolnej jeździe w dobrej wierze specjalistą jest Adam Małysz. Kapitan Wąs wsiądzie za kółko ruchomej mety po raz czwarty z rzędu, a udział potwierdził w swoim stylu, z przytupem. W zeszłym roku ogłosił to spod Wielkiej Krokwi, w dniu drużynowego zwycięstwa polskich skoczków w Zakopanem. W tym, postawił na humorystyczny komiks przedstawiający jego perypetie w świecie narciarskich skoków i sportowych gwiazd, który fani Małysza śledzą w ukazującej się co tydzień serii na stronie redbull.com.


Komiks Kapitan Wąs na Wings for Life World Run z @redbullpolska Komiks Kapitan Wąs na Wings for Life World Run z @redbullpolska

Orzeł z Wisły doskonale wie, jak to jest uciekać, nie gonić. Podczas I edycji w 2014 roku wystartował ramię w ramię z innymi biegaczami i pokonał 19,18 km. Wtedy za sterami siedział rajdowiec, Michał Kościuszko. Adam poza deklaracją wejścia za stery Samochodu Pościgowego założył również swoją drużynę, do której zaprasza wszystkich uczestniów Wings for Life World Run. Przed startem fani będą mogli się z nim spotkać w miasteczku zawodów.

Sposobów na ucieczkę przed metą jest wiele. Jedni stawiają na spektakularny start, inni na równe tempo. Cześć chce pokonać symboliczne 5 km, inni 30. Na oficjlanej stronie biegu wystartował właśnie cykl treningowy skierowany dla biegaczy na różnych poziomach. Rozpiski przygotowuje trener biegania, Paweł Krochmal.

Wszystko wskazuje na to, że 5 maja w Poznaniu wystartuje komplet 8000 uczestników. Do biegu pozostały niecałe 3 miesiące, na liście jest już 5000 nazwisk, więc zainteresowani powinni spieszyć się z zapisami. Wszyscy zgłoszeni do 11 marca pobiegną z imiennym numerem startowym. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, którego projekt wybierają właśnie sami zainteresowani w głosowaniu na fanpage’u @WingsforLifeWorldRun.

Napisz historię 6. edycji Wings for Life World Run razem z nami.

Zapisy otwarte na: www.wingsforlifeworldrun.com

**************************************************************************************************************

Selfie ze zwycięzcą Dariuszem Nożyńskim fot. Damian Kramski Selfie ze zwycięzcą Dariuszem Nożyńskim fot. Damian Kramski

O badaniach fundacji Wings for Life

Na całym świecie miliony osób skazane są na wózki inwalidzkie z powodu urazów rdzenia kręgowego, doznanych najczęściej w wyniku wypadków drogowych lub upadków. Wings for Life to organizacja typu non-profit, która już od 2004 roku finansuje przełomowe badania i testy kliniczne prowadzone na całym świecie w celu odnalezienia metod leczenia urazów rdzenia kręgowego. Choć wciąż nie znaleziono skutecznej metody leczenia, poczyniono znaczne postępy w tej kwestii. 100% opłat startowych z Wings for life World Run oraz datków zebranych w ramach tego globalnego wydarzenia przyczyni się do dalszej realizacji misji fundacji. Każdy krok postawiony w ramach Wings for Life World Run oraz przy wykorzystaniu aplikacji Wings for Life World Run to krok w dobrą stronę – http://www.wingsforlife.com

O Wings for Life World Run

Co roku jednego dnia, niezależnie od pory dnia czy nocy, jednocześnie w wielu lokalizacjach na całym świecie oraz za pośrednictwem aplikacji, odbywa się bieg Wings for Life World Run, który ma tylko jeden cel – zebrać fundusze na rzecz fundacji Wings for Life. W ramach unikalnego formatu imprezy uczestnicy biegną na trasie lub za pośrednictwem aplikacji tak długo, dopóki nie wyprzedzi ich ruchoma meta w postaci "Samochodu Pościgowego", który podąża za nimi ze stopniowo rosnącą prędkością do momentu dogonienia ostatniego biegacza. Ruchoma meta pozwala na ukończenie biegu uczestnikom na różnych poziomach zaawansowania – wolniejsi zostają wyprzedzeni wcześniej, natomiast zawodowcy mogą biec godzinami. 100% opłat startowych i datków zostaje przekazane na realizację misji, jaką jest odnalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Na przestrzeni pięciu edycji, od czasu debiutu w 2014 roku, Wings for Life World Run zmotywował ponad 500 000 osób reprezentujących 193 narodowości do wystartowania w ponad 66 różnych krajach na wszystkich siedmiu kontynentach.

Aplikacja Wings for Life World Run

Aplikacja Wings for Life World Run umożliwia wszystkim chętnym dołączenie do globalnego biegu, niezależnie od położenia geograficznego. Aktywując aplikację na swoim telefonie, biegacze mogą wziąć udział w Wings for Life World Run i uciekać przed wirtualnym Samochodem Pościgowym dokładnie w tym samym czasie, co pozostali uczestnicy w różnych zakątkach świata. Dzięki aplikacji biegacze mogą wyznaczyć sobie własną trasę i pobiec w pojedynkę lub dołączyć do jednego z Grupowych Biegów z Aplikacją organizowanych w licznych lokalizacjach na całym świecie.

http://www.wingsforlifeworldrun.com #wingsforlife #worldrun

Zobacz więcej na temat: Trójka