X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maj na Foksal. 9 maja – 18 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 11:11
Siedemnaście niezwykłych wydarzeń – projekcje obsypanych nagrodami filmów, promocje książek, spotkania, warsztaty, wernisaż, spektakl, koncert – zaplanowano podczas tegorocznego cyklu imprez Maj na Foksal przygotowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.
Audio

Tradycyjnie już, w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie odbywa się szereg wydarzeń kulturalnych, naukowych, dziennikarskich, rozrywkowych. Imprez proponowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zazwyczaj jest tak dużo, że aby wszystkie mogły się odbyć w dogodnym czasie, Maj na Foksal przeciąga się jeszcze na czerwiec. Tak  będzie i w tym roku. Cykl zainauguruje w czwartek, 9 maja wykład prof. Marka Wosińskiego "Jak być szczęśliwym w społecznościach, w których musimy żyć?", a zakończy 18 czerwca pokaz, rekomendowanego przez Hannę Shen, filmu o Chinach "List z Masanjia". To właśnie projekcje filmowe stanowią bardzo mocne punkty w programie tegorocznego Maja na Foksal.  Będziemy mieli okazję zobaczyć m.in. nagrodzony Feniksem 2019 dokument Jolanty Hajdasz "Powrót" o arcybiskupie Antonim Baraniaku, uhonorowany II Nagrodą Wolności Słowa SDP film "Ryngraf" Doroty Kani, a także obraz "100 lat polskiego sportu", za który reżyser Zbigniew Rytel otrzymał w tym roku Nagrodę SDP im. Kazimierza Wierzyńskiego.

Ciekawe wydarzenie zaplanowano na 4 czerwca, kiedy to przypada 30. rocznica wyborów 1989 r. Tego dnia odbędzie się spotkanie ze świadkami tamtych wydarzeń ze Studio Solidarność TV i Tygodnika Solidarność. Wcześniej zaś, 29 maja, na Foksal gościć będzie kapelan Solidarności ks. Stanisław Małkowski.    

Z wydarzeń kulturalnych na pewno warto się wybrać 22 maja na wernisaż akwafort Michała Wójcika, a 30 maja na koncert  "Moniuszko w roku jubileuszowym". Podczas Maja na Foksal nie mogło zabraknąć propozycji dla kobiet, szczególnie tych które chcą zadbać o swój rozwój. Zainteresuje je z pewnością promocja książki Anny Popek "Piękna pięćdziesiątka" czy spotkanie z Mirą Jankowską pt. "My, Kobiety". To tylko niektóre propozycję z bogatego programu majowo-czerwcowych wydarzeń na Foksal przygotowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.  

MAJ NA FOKSAL 2019 – szczegółowy program

9 maja, czwartek 18.00-20.00

 "Jak być szczęśliwym w społecznościach, w których musimy żyć?" wykład otwarty profesora Marka Wosińskiego (we współpracy z Instytutem Psychologii UKSW)

14 maja, wtorek 18.00

Nagrodzony Feniksem 2019 film dokumentalny Jolanty Hajdasz "Powrót" o arcybiskupie Antonim Baraniaku, salezjaninie, kapelanie i sekretarzu Prymasów Polski Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego

16 maja, czwartek 17.00

"Piękna pięćdziesiątka" - promocja książki Anny Popek

16 maja, czwartek 19.00

MY, KOBIETY - Mira Jankowska o sobie i o Tobie. Program integralnego rozwoju kobiecej osobowości

17 maja, piątek 18.00

"Boży coaching" - promocja książki i warsztaty dla kobiet

21 maja, wtorek 18.00

"Wolność jest w nas" - spektakl poetycko-muzyczny w reż. Marcina Kwaśnego

22 maja, środa 18.00

Zbigniew Herbert: To co najważniejsze: poezja – plastyka – muzyka. Wernisaż akwafort Michała Wójcika z udziałem Pawła Jakubowskiego – recytacja - i Miry Jankowskiej - prowadzenie

27 maja, poniedziałek 19.00

Projekcja nagradzanego filmu "Ryngraf" Doroty Kani (II reż. Anna Zapert) - historia ryngrafu wykopanego przez ekipę profesora Krzysztofa Szwagrzyka z dołów śmierci na Bródnie, w kwaterze 45N

28 maja, wtorek 19.00

KWIATEK GORZKI– KWIATEK SŁODKI, czyli w życiu jak w kinie

29 maja, środa 18.00 

Spotkanie z księdzem Stanisławem Małkowskim, kapelanem Solidarności

30 maja, czwartek 18.00

 "Moniuszko w roku jubileuszowym" - koncert i opowieści, promocja płyty i wspólne śpiewanie

4 czerwca, wtorek 18.00 

30 lat od wyborów 4 czerwca 1989 r. - spotkanie ze świadkami historii (Studio Solidarność TV, Tygodnik Solidarność)

5 czerwca, środa 17.00-21.00

Dzień sportu - historycznie i współcześnie, w tym projekcja nagrodzonego filmu TVP "100 lat polskiego sportu" w reżyserii Zbigniewa Rytela, KAPELA LWOWSKA FALA - koncert zespołu z Ukrainy, przedwojenne szlagiery na wokal, chórek, skrzypce, akordeon, mandolinę i trąbkę

10 czerwca, poniedziałek 19.00 

"Myśli o Polsce" - film dokumentalny Aliny Czerniakowskiej na kanwie życia i twórczości profesora Józefa Garlińskiego, który po wojnie żył poza granicami Polski, zmarł w 2005 roku w wieku 92 lat, do końca tworzył, pracował na światowych uniwersytetach (Cambridge, Oksford), był określany jako najlepszy ambasador polskiej sprawy na świecie. Film porusza aktualne problemy, trudne dla Polski, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe.

12 czerwca, środa 12.00-16.00 

Warsztaty z dziennikarzami, których procesy monitorowało Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (zaproszenia)

12 czerwca, środa 19.00 

KWIATEK GORZKI– KWIATEK SŁODKI, czyli w życiu jak w kinie

18 czerwca, wtorek 19.00

Hanna Shen rekomenduje i zapowiada - film o Chinach "List z Masanjia"

 materiały prasowe 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej na temat: Trójka patronat