X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Co nam się podoba" – startuje 17. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie!

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 17:49
Miesiąc Fotografii w Krakowie to czołowy europejski festiwal fotograficzny i jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń poświęconych sztukom wizualnym w Polsce. Wystawy problemowe w galeriach i muzeach Krakowa, spotkania z artystami, dyskusje i warsztaty to tylko niektóre z punktów festiwalu. W tym roku Miesiąc Fotografii w Krakowie potrwa od 24 maja do 23 czerwca.
Truskawki , z cyklu Jedna trzecia
"Truskawki" , z cyklu "Jedna trzecia"Foto: Klaus Pichler

– "Co nam się podoba" to hasło przewodnie tegorocznego festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie, który odbędzie się już po raz siedemnasty. Po kilku spójnych i kompleksowych edycjach wracamy do festiwalu tematycznie otwartego, ukazującego różnorodność działań fotograficznych – mówi dyrektorka Miesiąca Fotografii Agnieszka Olszewska. – Program stworzyliśmy kolektywnie. Postawiliśmy przede wszystkim na doświadczanie fotografii – takiej, jaką lubimy, i takiej, która robi na nas wrażenie, budzi emocje, pozostaje z nami na długo. Nie uciekamy przy tym od tematów ważnych, dotyczących naszej codzienności oraz zadawania pytań o rolę fotografii i o to, jak sobie radzi ze współczesnymi problemami społecznymi


17.  Miesiąc Fotografii w Krakowie 17. Miesiąc Fotografii w Krakowie

 Do współtworzenia tej edycji zaprosiliśmy twórców polskich i zagranicznych. Będziemy podziwiać zawłaszczone przestrzenie pałacowe sfotografowane przez Annę Orłowską, dzięki spojrzeniu i wyjątkowym fotografiom Joanny Helander podyskutujemy o tym, jak "patrzą baby", zajrzymy do szuflad pełnych archiwalnych obrazów i podejmiemy próbę odczytania ich na nowo przy kuratorskiej pomocy Wojciecha Nowickiego. Usiądziemy też przy stole i popatrzymy na to, co jemy, i jak współczesna fotografia radzi sobie z mówieniem o grzechach produkcji przemysłowej czy o nieludzkim traktowaniu zwierząt – pomogą nam w tym artyści zaproszeni do dyskusji przez kuratorkę Natashę Chrtistie. Proces produkcji artykułów spożywczych zobaczymy również na wystawie Michaela Schmidta, który zwraca uwagę na fakt, że nie znamy dziś pochodzenia wyrobów jak niegdyś, a ich przygotowaniem rządzą standaryzacja i efektywność.

Sprawdzimy, jak formy rzeźbiarsko-malarskie mogą się przenikać z obrazem fotograficznym (wystawa Filipa Berendta i Igora Omuleckiego), a z młodą austriacką artystką Stefanie Moshammer udamy się do wibrującego barwami i nieoczywistego Rio de Janeiro. Nową odsłonę swojego Teatru przedstawi naszym widzom Tomek Tyndyk, a Andrzej Steinbach zaskoczy nas wizualną grą z portretem grupowym. 

 – Każda z wystaw to inna historia i gra twórcy z obrazem. Mamy nadzieję, że w tym różnorodnym programie każdy widz znajdzie coś dla siebie, coś, co go poruszy, a jednocześnie zachęci do refleksji nad wielopostaciowością fotografii i sposobami jej wykorzystania – podsumowuje Joanna Gorlach, dyrektorka programowa festiwalu.

#showOFFpower

Jak zawsze podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie nie zabraknie utalentowanych debiutantów. Już po raz jedenasty w ramach Sekcji ShowOFF zostaną zaprezentowane prace młodych twórców wyłonionych w drodze otwartego konkursu. To tu debiutowali między innymi Diana Lelonek, Michał Łuczak czy Terje Abusdal – artyści, którzy obecnie święcą triumfy na międzynarodowej scenie artystycznej. W tym roku szansę na pokazanie swojego talentu dostali Henri Airo, Tatiana Bondareva, Mikhail Bushkov, Jan Jurczak, Gregor Kallina, Michał Patycki, Zosia Promińska oraz Florian Spring. Ośmiu laureatów pracuje nad ostatecznym kształtem wystaw pod okiem uznanych specjalistów, Moniki Szewczyk-Wittek, Michała Szlagi, Margi Rotteveel i Łukasza Rusznicy. Ich prace zobaczymy już pod koniec maja w przestrzeni Tytano.

Spośród kilkudziesięciu pasjonujących wydarzeń wybierz to, co ci się spodoba!

Festiwal to dziesiątki wydarzeń towarzyszących: spotkań, dyskusji, warsztatów i imprez, które przeważnie odbywać się będą w okolicach weekendu otwarcia (24–26.05) oraz weekendu Przeglądu Portfolio (31.05–02.06). Podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie 2019 możemy między innymi wziąć udział w oprowadzaniu po wystawach, wybrać się na warsztaty z Anną Orłowską, odwiedzić Dom Norymberski i porozmawiać ze Stefanie Moshammer, a w naszym Centrum Festiwalowym podyskutować o najnowszych fotograficznych publikacjach. To też kolejna gościnna odsłona Wszyscy Jesteśmy Fotografami w Krakowie oraz możliwość wzięcia udziału w Paperlust Photobook Fest – zaprzyjaźnionym festiwalu photobooków, który zagości w jednej z festiwalowych przestrzeni. Szczegółowy harmonogram wydarzeń towarzyszących już wkrótce będzie dostępny pod adresem www.photomonth.com

materiały prasowe

Zobacz więcej na temat: Trójka patronat Kraków