X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

II edycja konferencji wiceministrów "Polska Przyszłości"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 11:00
11 czerwca w hotelu Novotel w Warszawie miała miejsce II edycja konferencji wiceministrów "Polska Przyszłości" zorganizowana przez Instytut Libertatis. Wśród poruszanych kwestii znalazły się m.in. ograniczanie wydatków państwa, zwiększenie konkurencji na rynku kinematografii, reprywatyzacja oraz cyfryzacja i cyberbezpieczeństwo.
Paneliści II edycji konferencji wiceministrów Polska Przyszłości
Paneliści II edycji konferencji wiceministrów "Polska Przyszłości"Foto: Instytut Libertatis

Wsparcie dla polskiej kinematografii

Pierwszy panel dotyczył zwiększenia konkurencji na polskim rynku kinematograficznym i jej przyszłości. Uczestnikami byli dyrektor Polskiego Instytutu Filmowego Radosław Śmigulski, dyrektor Studia Filmowego TOR – Krzysztof Zanussi oraz wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski, który poinformował o planowanym na wrzesień połączeniu studiów filmowych WFDiF, KADR, TOR, ZEBRA, KRONIKA, a także Studia Miniatur Filmowych w jedną instytucję. 

– Dzięki połączeniu powstanie profesjonalny publiczny ośrodek produkcji filmowej, który będzie poważnym partnerem dla realizatorów wysokobudżetowych produkcji europejskich i amerykańskich. Nowa instytucja będzie również wspierać rodzimych i zachodnich producentów, szczególnie młodych twórców – opowiadał wiceminister kultury.

Mniej wydatków i biurokracji

Rozmowy na drugim panelu skupiały się głównie wokół tematu ograniczenia wydatków państwa oraz rozwoju biurokracji. Według jednego z panelistów – Konrada Henniga – doktora nauk humanistycznych i wykładowcy, obecna sytuacja wynika z rozproszenia ośrodków decyzyjnych w polskiej administracji, gdzie wiele decyzji zapada na bardzo niskim szczeblu. Odpowiedzią na ten problem jest – jego zdaniem – nadanie odpowiedniego kształtu organizacyjnego i kompetencyjnego Kancelarii Premiera Rady Ministrów, która to instytucja miałaby stanowić nowe zaplecze decyzyjne.

Plakat promujący II edycję konferencji wiceministrów "Polska Przyszłości" , Instytut Libertatis Plakat promujący II edycję konferencji wiceministrów "Polska Przyszłości" , Instytut Libertatis

Reprywatyzacja bez poszkodowanych

Podczas trzeciego panelu konferencji na temat reprywatyzacji dyskutowali wiceminister Paweł Lisiecki,  Piotr Andrzejewski z Trybunału Stanu, Marcin Schirmer z PTZ, Agnieszka Domańska ze Szkoły Głównej Handlowej oraz Piotr Biernatowski z Instytutu Libertatis. Słuchający nie tylko mieli okazję wysłuchać definicji pojęć "prywatyzacja", "uwłaszczenie" i "reprywatyzacja", ale także nauczyć się, że reprywatyzację należy przeprowadzać w taki sposób, by liczba osób poszkodowanych była jak najmniejsza.

Rejestr danych, smart cities i siły zbrojne w cyberprzestrzeni

Tematem dwóch kolejnych paneli była szeroko pojęta cyfryzacja. W pierwszym z nich paneliści zastanawiali się wspólnie nad kwestiami takimi jak m.in. kształtowanie się relacji cyfrowych państwo – obywatel, tożsamość cyfrowa, tzw. inteligentne miasta oraz edukacja w zakresie cyferbezpieczeństwa i cyberhigieny. Podczas rozmów szczególną rolę odegrał projekt "Rejestr Danych Kontaktowych", którego celem jest gromadzenie danych w postaci adresów e-mail i numerów telefonów. Dzięki niemu urząd będzie mógł w prosty sposób poinformować obywatela np. o etapie, na jakim rozpatrywana jest jego sprawa. 

Podczas drugiego panelu Wiceminister MON – Tomasz Zdzikot, opowiadał o wdrażaniu i realizacji programu cyber.mil.pl w siłach zbrojnych. Do planowanych działań ministerstwa należą m.in. konsolidacja i rozbudowa struktur informatycznych w resorcie obrony, a także powołanie komponentu cyber w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Instytut Libertatis to powołany w 2016 roku wolnościowy ośrodek ekspercki, skupiający grono menedżerów, naukowców, publicystów oraz przedsiębiorców. Jego celem jest propagowanie kwestii ważnych dla tematyki wolności i rozwoju w sferze osobistej, gospodarczej, naukowej i kulturalnej. Prezesem Instytutu Libertatis jest Stanisław Wojtera.

mat. prasowe