15 edycja Ladies’ Jazz Festival w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 11:00
W dniach 21-28 lipca odbędzie się największe święto kobiecej muzyki. Mowa o 15 edycji Ladies' Jazz Festival w Gdyni.
Plakat promocyjny 15 edycji Ladies Jazz Festival w Gdyni
Plakat promocyjny 15 edycji Ladies Jazz Festival w GdyniFoto: Ladies Jazz Festival

Od 21 do 28 lipca Gdynia po raz piętnasty staje się światową stolicą kobiecego jazzu i nie da się ukryć, jubileuszowy program Ladies’ Jazz Festival może przyspieszyć bicie serca niejednego fana jazzu. Możemy spodziewać się soulu, bluesa oraz po prostu świetnej muzyki z damą na piedestale, a nie w tle jak to często, nie tylko w sztuce, od wieków bywa.

Plakat promocyjny występu Beth Hart na Ladies Jazz Festival 2019 Plakat promocyjny występu Beth Hart na Ladies Jazz Festival 2019

24 lipca o 20:00 w hali Gdynia Arena wystąpi wielka gwiazda bluesa, rocka i okolic jazzu, czyli Beth Hart – kobiety żywiołowej, lirycznej, pełnej emocji i rockowej wręcz energii. Jest to jedyny koncert artystki w Polsce, a jej nowa płyta już prawie gotowa więc…

26 lipca o tej samej porze w Teatrze Muzycznym w Gdyni zobaczymy Madeleine Peyroux – jedną z ostatnich wspaniałych artystek, kompozytorek delikatniejszej, piosenkowej odmiany jazzu z elementami francuskiej chanson wprost z paryskich ulic Montmartre. Na koncercie będziemy mieli okazję posłuchać fenomenalnie przyjętej płyty "Anthem", która podsumowuje miłość artystki do twórczości samego Leonarda Cohena.

27 lipca to dzień występu jednej z najważniejszych kobiet świata wg Forbes, BBC i innych. Angelique Kidjo to artystka i aktywistka, która odwiedzi Teatr Muzyczny, by zaprezentować przebojowy brodwayowski projekt "Celia". Angelique jest w swej życiowej formie – w ciągu 14 miesięcy wydała dwie genialne płyty, które łączą w sobie brzmienia world music, jazzu, bossy oraz soulu.

28 lipca 15 edycję Ladies’ Jazz Festival zakończą aż dwa koncerty w Teatrze Muzycznym w Gdyni. O 18:00 wystąpi Krystyna Stańko z jej nową płytą "Aquarius". Na scenie oprócz artystki po raz pierwszy w historii festiwalu pojawi się Orkiestra. Do tego band, mnóstwo świetnych recenzji płyty i nasze apetyty – zacieramy ręce!

O 20:00 zaś Nouvelle Vague, którzy występowali na Ladies’ Jazz Festival około 11 lat temangeliqu i dali taaaakiego ognia… Zespół obchodzi swoje 15–lecie, więc jest to podwójna 15–letnia okazja na wspólne spotkanie, Szalony koncert z przeróbkami punkowych i rockowych hymnów na bossę, jazz i wspaniałą piosenkę, taniec i finałowe muzyczne przeżycie – to wszystko 28 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

To nie wszystkie atrakcje festiwalu. Od 21 do 23 lipca będą trwać przesłuchania konkursowe o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2019 – jury pod dyrekcją Urszuli Dudziak oceni młode artystki, a zwyciężczyni będzie miała możliwość zaprezentowania się na scenie głównej festiwalu w swoim własnym recitalu w roku następnym. 25 lipca w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Gdyni w takiej roli wystąpi Adela Konop, zwyciężczyni konkursu w 2018 roku. Wspomnianej już laureatce Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2019 towarzyszyć będzie Urszula Dudziak, która na pewno będzie podpisywać swoją nową okołomuzyczną, pełną jazzowych i życiowych anegdot, przebojową książkę!

22 lipca po raz pierwszy w Polsce wystąpi Luisa Sobral, autorka m.in. przeboju Eurowizji sprzed dwóch lat. Artystka pojawi się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, gdzie już od kilku lat zawsze odbywa się jeden z festiwalowych koncertów kolejnych edycji Ladies’ Jazz Festival.

Jeden festiwal i tyle wydarzeń! Koniec lipca nad polskim morzem zapowiada się niezwykle kobieco, niezwykle muzycznie, niezwykle atrakcyjnie!

Ladies’ Jazz Festival 2019 odbędzie się dzięki pomocy Miasta Gdynia, Samorządu Województwa Pomorskiego, sponsorowi: Grupie LOTOS S.A., Yonelle – Premium Beauty Partnerowi, patronom medialnym, ludziom i instytucjom, bez których nie mógłby cieszyć swym programem tak wielu miłośników dobrej sztuki, muzyki, piosenki.

Bilety na koncerty w ebileteriach.