VI edycja Kazimiernikejszyn już 17-21 lipca w Kazimierzu Dolnym

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 15:00
Kazimiernikejszyn to 5 dni miksu muzycznej jazdy, aktywności, natury, relaksu, jasnej strony mocy, bezspinkowej atmosfery i pomagania… A to wszystko w magicznym Kazimierzu Dolnym. Miasteczku gdzie wszyscy spotykają się w odpowiednim miejscu i czasie.

Kazimiernikejszyn to unikatowa mikstura energetycznych koncertów, kontaktu z naturą, warsztatów rozwojowych, spotkań z Przegośćmi (wśród których m.in.  Jerzy Bralczyk wraz z Iwoną Kirwil, Dorota Sumińska, Szymon Hołownia, Magda Dembowska i Janusz Zagórski) oraz bezspinkowej atmosfery, która długo jeszcze sprawia, że jest się po jasnej stronie mocy. Magia Kazimierza Dolnego, chill na półdzikiej plaży, wegekuchnia, jedyne w swoim rodzaju przygody, jak rowerowy rajd tunelem, Paprowędrówki, Poduszkolot, Strefa Nudy, Polemika na Kolory, Kanioning, Zaliczanka czyli taneczny rajd przez różne części festiwalu to tylko niektóre z nich.

W tym roku zagrają dla Was m.in. Kult, Krzysztof Zalewski, The Dumplings, Łąki Łan, Mela KotelukOrganek, Daria Zawiałow, Bass Astral x IGO, Bitamina, The Barteneders, Damian Syjonfam.

Łąki Łan na Kazimiernikejszyn 2018 Łąki Łan na Kazimiernikejszyn 2018

Organizatorzy festiwalu

  • Michał Niewęgłowski – od 17 lat związany z programami rozwoju duchowego i osobistego: od kursów otwartych, przez biznesowe i medytacyjne po szkolenia wolontariackie prowadzone w więzieniach i poprawczakach. Ukończył zdrowie publiczne na SWPS w Warszawie. Inicjator i współorganizator festiwalu Kazimiernikejszyn. Autor bloga medyteusz.pl, współautor pierwszej, polskiej aplikacji rozwojowej z medytacjami prowadzonymi Intů.
  • Włodek „Paprodziad“ Dembowski – wyznaje zasadę: "Kto się śmieje, ten się śmieje". Lider takich projektów, jak Łąki Łan, Dziady Kazimierskie czy November Project. Inicjator i współorganizator festiwalu Kazimiernikejszyn, fan mchu i paproci. Mieszka w Warszawie, gdzie od czasu do czasu organizuje też wycieczki w ramach WTE (Warszawskiej Turystyki Ekstremalnej). W Kazimierzu Dolnym prowadzi także Klub Tomka Sawyera.