Na ”Czerwone muzyczne schody” przy Gdyńskim Centrum Filmowym wejdziemy już 20 lipca

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 15:00
L.U.C., Xxanaxx, Dereszowska, Sadowska, Kumorek i Bisz wraz z orkiestrą Rebel Babel Ensemble otworzą „czerwone muzyczne schody” przy Gdyńskim Centrum Filmowym. Tego lata zapraszają na trzy wyjątkowe koncerty, które zarejestrują studenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu
Festiwal Niepodległa na Krakowskim PrzedmieściuFoto: twitter/@MKiDN_GOV_PL

W Gdyni rusza nowa seria koncertowa "GSF on Stairs" – wspólna inicjatywa dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Jerzego Radosa oraz kompozytora i tekściarza, laureata Paszportu Polityki – Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. W plenerze, na "czerwonych schodach" przy Gdyńskim Centrum Filmowym odbędą się koncerty, których gospodarzem będzie międzynarodowa, nieograniczona orkiestra Rebel Babel Ensemble. Zespół podróżuje po świecie, łącząc młodych muzyków z lokalnych orkiestr i Big Bandów z wybitnymi zawodowcami z branży muzycznej.

Już 20 lipca 2019 roku cykl otworzy L.U.C.Biszem i Marią Sadowską. 17 sierpnia na "czerwonych schodach" pojawi się Xxanaxx, a 20 września – podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – Rebel Babel Film Orchestra zagra utwory Krzysztofa Komedy. Zaśpiewają także Anna Dereszowska i Magda Kumorek. Artyści zaprezentują swoją twórczość wzbogaconą o orkiestrowe aranże oraz jeden ulubiony utwór bądź dekonstrukcję fragmentu muzyki z historii polskiego kina.

Wszystkie wydarzenia, w których popkultura spotka się z polską muzyką filmową, zarejestrowane zostaną przeze studentów gdyńskiej Filmówki, a następnie opublikowane na kanałach Szkoły oraz LUCfilms.

Wkrótce na platformach społecznościowych L.U.C. i Gdyńskiej Szkoły Filmowej ruszy konkurs, dzięki któremu każdy będzie miał szansę zaprezentować swój talent, a finalnie wystąpić podczas wspólnego koncertu z RBE i ulubionymi artystami.

Rebel Babel Ensemble to międzynarodowy projekt łączący muzyków, solistów i kompozytorów. W ciągu 3 lat działalności spotkał już 10.000 muzyków od Lwowa i Mińska przez Polskę, Szwecję, Niemcy, Hiszpanię, Portugalię aż po San Francisco.

Projekt "Rebel Babel. GSF on Stairs" dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".