Wystartował 9. TIFF Festival pod hasłem "Światy"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 12:00
Od 4 do 8 września zapraszamy na TIFF Festival // Światy. W tym roku to aż 9 wystaw, 33 artystów i 33 wydarzenia. Festiwal został podzielony na: Program Główny, wystawy laureatów TIFF Open, nową sekcję TIFF Open: Wyróżnienia. Przygotowany został także harmonogram pełen wydarzeń towarzyszących.
Stills z Immortality For All: a film trilogy on Russian Cosmism, Anton Vidokle, HD video, color, sound, 96. w języku rosyjskim z angielskimi napisami, 2014-2017
Stills z Immortality For All: a film trilogy on Russian Cosmism, Anton Vidokle, HD video, color, sound, 96’. w języku rosyjskim z angielskimi napisami, 2014-2017Foto: mat. prasowe

Światy to tegoroczne hasło wrocławskiego festiwalu fotografii TIFF Festival. Organizatorzy chcą skupić uwagę uczestników na przyglądaniu się naszej rzeczywistości przez pryzmat innych światów. Zwracanie uwagi na margines tego, co widzimy, wyobrażanie sobie utopii, zastanawianie się nad punktami zapalnymi czy zmiana perspektywy widzenia to propozycja dla uczestników 9. edycji TIFF Festival.

W programie spotkania autorskie, oprowadzania, dyskusje oraz wieczorne, muzyczne wydarzenia. Pełny harmonogram dostępny na www.tiff.wroc.pl.

Oficjalne otwarcie TIFF Festival // Światy odbędzie się 5 września, o godz. 20.00 w Recepcji przy ul. Ruskiej 46 (podwórko). W programie: kolacja otwarcia oraz premiera zina festiwalowego!

Program Główny 9. TIFF Festival

TIFF Festival // Światy to trzy kuratorskie wystawy Programu Głównego - Kino Utopia w galerii BWA Wrocław Główny, w ramach której wyprawimy się w podróż przez czas i poza czasem, w miejsca i nie-miejsca, do powrotu do przeszłości i przyszłości. Druga wystawa to Wszystkie jutra w galerii Studio BWA Wrocław, czyli próba zastanowienia się nad związkiem fotografii i literatury. Program Główny zamyka wystawa pt. Ludzie jak bogowie w OP ENHEIM traktująca o człowieku jak jednym z gatunków, którego panowanie na Ziemi jest poddawane w wątpliwość przez artystów, artystki i kuratorkę. Wystawy dostępne będą do końca września.

fot. Agnieszka Sejud, z cyklu Hoax  fot. Agnieszka Sejud, z cyklu Hoax

TIFF Open - wystawy laureatów

Na Dworcu Głównym zobaczymy także wystawy TIFF Open, otwartej sekcji konkursowej, dedykowanej zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. W tym roku wygrali:

  • Robert Chase Heishman z projektem Indefinite free time
  • Agnieszka Sejud i jej prace z cyklu Hoax
  • Xue Jiang, która zaprezentuje wystawę pt. Wonderland.
fot. Mateusza Kowalski, z cyklu Displacement fot. Mateusza Kowalski, z cyklu Displacement

Wystartował 9. TIFF Festival pod hasłem "Światy"

Od 4 do 8 września zapraszamy na TIFF Festival // Światy. W tym roku to aż 9 wystaw, 33 artystów i 33 wydarzenia. Festiwal został podzielony na: Program Główny, wystawy laureatów TIFF Open, nową sekcję TIFF Open: Wyróżnienia. Przygotowany został także harmonogram pełen wydarzeń towarzyszących.

fot. Adam Żądło  fot. Adam Żądło

Tiff Open: Wyróżnienia w Galerii Entropia

W Galerii Entropia zaprezentowane zostaną, projekty:

  • Edyty Jabłońskiej, pt. Shadows,
  • Piotra Karpinskiego pt. Lets Talk About Life & Death Darling,
  • Displacement Mateusza Kowalskiego.

Warsztaty na TIFF Festival

Słowo czy obraz? Które z nich bardziej wpływa na postrzeganie przez nas świata?
6 i 7 września w ramach Wydarzeń otwarcia TIFF Festival 2019 // Światy zapraszamy na warsztaty z Agatą Kalinowską i Adamem Żądło.

Zobacz więcej na temat: Trójka