X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal "Dziękujemy Polsko"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 14:00
"Dziękujemy Polsko" to wyjątkowy rodzinny festiwal organizowany z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Festiwal Dziękujemy Polsko
Festiwal "Dziękujemy Polsko"Foto: mat. prasowe

Podczas Festiwalu usłyszymy koncerty artystów prezentujących różne style muzyczne, co pozwoli nam w jeden dzień otrzymać dawkę porządnej muzyki z rodzimego podwórka.

Festiwal rozpoczną rodzinne warsztaty muzyczne "Instrumenty Świata" T.ETNO prowadzone przez Tomasza Drozdka, multiinstrumentalistę znanego między innymi z takich projektów jak Mumio i Tulia.
Atmosfera podkręci FERAJNA Z HOOVERA, czyli grupa przyjaciół znających się od dziecka, którzy wychowali się przy warszawskich trzepakach. Pierwsze lekcje miłości do kraju i poszanowanie historii otrzymali w domach rodzinnych, później cześć z nich należała do harcerstwa, gdzie śpiewali "zakazane piosenki". Sami o sobie mówią: "By pamięć o powstańcach i ich piosenkach była wiecznie żywa, zebrała się nasza ferajna".

Rozpiska godzinowa festiwalu "Dziękujemy Polsko" Rozpiska godzinowa festiwalu "Dziękujemy Polsko"  Foto: mat. prasowe

Następnie zespół petarda – DIKANDA, która stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu.

Najważniejszym wydarzeniem wieczoru będzie premiera nowego projektu historycznego CENTRUM OPORY CYWILNEGO, który jest owocem współpracy Instytutu Pileckiego z Darkiem Malejonkiem oraz zaproszonymi muzykami i wokalistkami: Renata Przemyk, Marika, Bovska, Kasia Moś, Kasia Malejonek, Anna Witczak-Czerniawska, Gonix, Mona, Lilu, Angelika Korszyńska-Górny, zespół Dziewczyny.

Panny Wyklęte nie trzeba nikomu przedstawiać, projekt łączy w sobie płyty: "Morowe Panny", "Panny Wyklęte", "Wygnane Panny Wyklęte vol.1", "Wygnane Panny Wyklęte vol.2" oraz "Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata". Wszystkie płyty opowiadają o Polakach, którzy w różny sposób zasłużyli swoim życiem na miano Bohaterów.

Na koniec koncert wypełniony pozytywnymi emocjami, przesłaniem pokoju, wzajemnej miłości i szacunku, czyli Maleo Reggae Rockers, jeden z najpopularniejszych i najbardziej aktywnych zespołów reggae w Polsce z ikoną polskiego reggae Darkiem Malejonkiem na czele, jednym z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych polskich muzyków, niezwykle barwna i pozytywna postać polskiej kultury, a także działacz społeczny, wolontariusz. Wielokrotnie doceniany za zasługi na rzecz rozwoju kultury i pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski.

Mamy tu zatem wszystko – znakomity zestaw artystów, rozrywkę i edukację. Tym właśnie jest wolność, którą dane nam będzie wspólnie świętować podczas tego wydarzenia. Festiwal, który odbędzie dwa dni po Święcie Niepodległości, jest dobrą okazją do tego przedłużyć świętowanie, ale też na chwilę zatrzymać i zastanowić, za co dziękujemy Polsce... Być może jest to wydarzenie, które wpisze się na stałe w mapę imprez w Warszawie.

START: 17:00

Bilety: obowiązują darmowe wejściówki

Wydarzenie na FB

T.ETNO – rodzinne warsztaty muzyczne

FERAJNA Z HOOVERA

DIKANDA "Ederlezi"

Maleo Reggae Rockers "Słyszę"

Panny Wyklęte – Marika "Modlitwa Dziewczyńska"

PROMOMIX CENTRUM OPORU CYWILNEGO


Festiwal "Dziękujemy Polsko" dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Partnerzy: INSTYTUT PILECKIEGO, LOTTO, PGNiG, PGNiG Termika

Patronat medialny: Polskie Radio Program III


(mat. prasowe)


Zobacz więcej na temat: Trójka