X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 15:00
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia organizowany jest przez Teatr Łaźnia Nowa oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w KrakowieFoto: mat. prasowe

Po raz pierwszy zawładnął deskami krakowskich scen w grudniu 2008 roku. Od tego czasu stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w polskim i europejskim kalendarzu teatralnym. Formuła festiwalu jest międzynarodowa: o wyborze najlepszego przedstawienia i najlepszych twórców decyduje międzynarodowe jury. Konkurs polski INFERNO prezentuje najbardziej reprezentatywne produkcje teatralne w polskim teatrze. Do tej pory nagrody główne w kwocie 50 000 zł otrzymali: Krystian Lupa (2008, 2014), Grzegorz Jarzyna (2009), Monika Strzępka (2010, 2011), Krzysztof Warlikowski (2012), Kornél Mundruczó (2013), Michał Borczuch (2015, 2016), Marcin Wierzchowski (2017), Magda Umer i ex quo Maja Kleczewska (2018).

Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie  Foto: mat. prasowe

W tegorocznym konkursie polskim INFERNO o statuetki Boskiego Komedianta powalczą przedstawienia: "Trojanki" Jana Klaty z Teatr Wybrzeże, dwa przedstawienia z TR Warszawa: "Cząstki kobiety" Kornéla Mundruczó oraz "Inni ludzie" Grzegorza Jarzyny. Michał Borczuch, dwukrotny laureat Boskiej komedii pokaże "Kino moralnego niepokoju", a Anna Smolar przywiezie z Lublina spektakl "Kowboje". W tegorocznym pokazie najlepszych polskich przedstawień teatralnych debiutuje trójka reżyserów: Justyna Sobczyk ("Rewolucja, której nie było"), Katarzyna Szyngiera ("Lwów, nie oddamy") i Michał Siegoczyński ("Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach"). Zobaczymy także trzy krakowskie przedstawienia: "Panny z Wilka" w reżyserii Agnieszki Glińskiej, "Wojnę polsko-ruską pod flagą biało-czerwoną" w reżyserii Pawła Świątka oraz "Kobiety objaśniają mi świat" w reżyserii Iwony Kempy.

Konkurs INFERNO Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie Konkurs INFERNO Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie  Foto: mat. prasowe

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia odbędzie się w dniach 6-15 grudnia 2019 roku. Nagrody festiwalu funduje Gmina Kraków oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


(mat. prasowe)


Zobacz więcej na temat: Trójka