Rowerowa Stolica Polski nadciąga!

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 10:00
Wrześniowa rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski coraz bliżej! Przed oficjalnym starciem zapraszamy na wakacyjną rozgrzewkę. Rusza oficjalny trening miast!
Wrześniowa rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski coraz bliżej
Wrześniowa rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski coraz bliżej!Foto: Rowerowa Stolica Polski

Miłośnicy dwóch kółek, mogą już odpalać rowerową aplikację Rowerowej Stolicy Polski. Na uczestników czeka nowa atrakcja – oficjalny trening miast. Ci, którzy pedałowanie mają we krwi ,mogą przez kilkanaście tygodni kręcić kilometry dla swoich miast. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując, nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy środek transportu. Nie pozostaje nic więcej tylko wsiadać na rower i włączyć bezpłatną aplikację.


Pobierz bezpłatną aplikację i dołącz do treningu! Pobierz bezpłatną aplikację i dołącz do treningu! (foto: mat. prasowe)


W tym roku rywalizacja z pewnością będzie zacięta. Organizator – miasto Bydgoszcz liczy na pobicie zeszłorocznego rekordu! Na liczniku rywalizacji rowerzyści z całej Polski wykręcili ponad 1,2 mln kilometrów! Czy stać ich na więcej? Z pewnością tak, a rywalizację podkręca fakt, że do zabawy dołączyło kilkanaście nowych miast. Czy debiutanci m.in. Racibórz, Żory, Kalisz czy Starogard Gdański udowodnią, że w ich mieście rowery są na topie? Z pewnością o utrzymanie tytułu rowerowego mistrza Polski będzie walczyła Nowa Sól, która do września może chwalić się zdobytym trofeum.

Trening startuje 1 czerwca i potrwa do 16 sierpnia. Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta, być może poznamy tych, którzy mają największą chrapkę na Puchar? Każdy, kto weźmie udział w treningu automatycznie bierze udział we wrześniowej rywalizacji.

Oficjalny trening to także znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Rowerowej Stolicy Polski. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

Rowerowa Stolica Polski (foto: mat. prasowe) Rowerowa Stolica Polski (foto: mat. prasowe)

(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka