Rowerowa Stolica Polski. Kręć kilometry i rywalizuj z mieszkańcami innych polskich miast !

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 15:00
Ponad 40 polskich miast podjęło wyzwanie rzucone przez Bydgoszcz i dołączyło do rywalizacji o Rowerowy Puchar Polski, która ruszyła 1 września. Jest to już druga edycja tej wspaniałej zabawy. Dzięki niej ograniczamy smog w naszych miastach, dbamy o środowisko i własne zdrowie. Przesiądźcie się na dwa kółka i pomóżcie swojemu miastu zdobyć puchar!
Wrześniowa rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski coraz bliżej
Wrześniowa rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski coraz bliżej!Foto: Rowerowa Stolica Polski

Rowerowa Stolica Polski – jak to działa?

Zasady są proste i takie same dla wszystkich: instalujemy aplikację, wybieramy miasto, dla którego będziemy kręcić kilometry, zostawiamy auto pod domem i przez cały wrzesień wszędzie dojeżdżamy rowerem. Ta świetna rywalizacji jest przede wszystkim zdrowa dla naszego ciała, ale ma również wpływ na jakość powietrza w mieście, w którym żyjemy. Pokażcie całej Polsce, gdzie znajduje się miasto najbardziej przyjazne rowerzystom. Promujcie tę zdrową rywalizację, zachęcajcie przyjaciół, aby dołożyli swoje kilometry do zdobycia pucharu Rowerowej Stolicy Polski.

Rowerowa Stolica Polski Foto: mat. prasowe Rowerowa Stolica Polski Foto: mat. prasowe

To już druga edycja

Po raz pierwszy rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski odbyła się w ubiegłym roku. Wówczas uczestnicy wykręcili wspólnie ponad 1,2 mln kilometrów, a puchar dla najbardziej rowerowego miasta otrzymała Nowa Sól. W 2020 roku szansę na zaszczytny tytuł mają m.in. Olsztyn, Kalisz, Przemyśl, Nowy Sącz, Rzeszów czy Wałbrzych (pełną listę znajdziesz na oficjalnej stronie projektu). Organizatorem wydarzenia jest miasto Bydgoszcz, które rzuca wyzwanie
w słusznej sprawie. Celem projektu jest przede wszystkim ograniczenie emisji spalin poprzez zmniejszenie liczby samochodów na drogach. Im częściej będziemy wsiadać na rower, tym czystym powietrzem będziemy oddychać w przyszłości.

Zdjęcie ilustracyjne  Foto: shutterstock.com/WWj Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/WWj

Rower to idealny, coraz modniejszy środek transportu w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. To nadzieja na bezsmogową Polskę.

Ważne: możecie kręcić kilometry dla swojego miasta niezależnie od tego, gdzie się znajdujecie. Nawet będąc poza granicami kraju, możecie przyczynić się do sukcesu swojego miasta. Aplikacja do zbierania kilometrów jest bezpłatna. Ta aktywność nie kosztuje was nic poza wysiłkiem. Co więcej – w zamian otrzymujecie dobrą kondycję i świetną promocję waszego Miasta.

Rywalizacja trwa od 1 do 30 września.


mat. prasowe

Zobacz więcej na temat: Trójka patronat rower