Konkurs Najlepszy Młody Mówca – eliminacje w połowie grudnia

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 12:00
W połowie grudnia startują eliminacje konkursu Najlepszy Młody Mówca. Główna nagroda w konkursie to 10 000 złotych!!!
Konkurs Najlepszy Młody Mówca
Konkurs Najlepszy Młody MówcaFoto: mat. promocyjne

Dla kogo?

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich (liceów, techników itp.), którzy nie ukończyli 20 lat.

Jak?

Bardzo prosto. Wystarczy nagrać 2-minutowe przemówienie na dowolny temat i wysłać filmik na adres konkurs@akademiaretoryki.pl. Do filmu należy dołączyć oświadczenia i zgłoszenie, które można znaleźć na stronie www.akademiaretoryki.pl

Do kiedy?

Eliminacje trwają do 31 stycznia 2021 roku. Filmy przesłane po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Gabrysia Grzelak po zwycięstwie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego Foto: mat. promocyjne Gabrysia Grzelak po zwycięstwie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego Foto: mat. promocyjne

Co dalej?

Komisja Konkursowa wybierze 10 najlepszych przemówień. Ich autorzy wystąpią w uroczystym finale w Warszawie. Odbędzie się on 11 kwietnia 2021. Finał będzie poprzedzony warsztatami dla jego uczestników.

Jakie nagrody?

Zwycięzca otrzyma statuetkę oraz 10 000 złotych. Nagroda za 2 miejsce to 5000 złotych, a za trzecie – 3000 złotych.

Kto jest Partnerem?

Partnerzy Główni konkursu to PKN Orlen i PKO Bank Polski. Patroni medialni to Trójka, TVP Kultura i Wirtualna Polska.(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka patronat konkurs

Czytaj także

9 października ostateczną datą 56. edycji festiwalu Jazz nad Odrą

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 13:00
W tym roku Jazz nad Odrą stawia na młodych muzyków, wrocławskie akcenty i krótszą formułę, która umożliwi realizację festiwalu. Program został skrócony do dwóch dni – 9 i 10 października – podczas których najpierw zobaczymy występy konkursowiczów. W tym roku do finału zakwalifikowało się osiem zespołów: Marcin Pater Trio, Gawroński / Lechki Consolidation Collective, Damian Hyra Quartet, Chojnacki/Miguła Contemplations, Semiotic Quintet, Unleashed Cooperation, Boogie Skiedrzyński oraz Ola Błachno Quartet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyserski debiut Viggo Mortensena online na otwarcie EnergaCAMERIMAGE

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 13:00
Z powodu rosnącej w kraju liczby zachorowań na COVID-19 wszystkie pokazy w ramach 28. Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE, który miał odbyć się w Toruniu, zostaną przeniesione do przestrzeni wirtualnej. Wydarzenie 14 listopada otworzy debiut reżyserski Viggo Mortensena – dramat "Jeszcze jest czas", w którym gra główną rolę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal EnergaCAMERIMAGE odbył się online."Minamata" filmem zamknięcia

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 09:00
28. edycja toruńskiego festiwalu EnergaCAMERIMAGE odbyła się wirtualnie. – Przeżyjmy atmosferę EnergaCAMERIMAGE 2020 w bezpiecznym od pandemii środowisku online i tam wspólnie cieszmy się filmowymi pokazami i spotkaniami z największymi twórcami światowego kina – napisał przed rozpoczęciem festiwalu jego dyrektor Marek Żydowicz. Wydarzenie odbyło się w dniach 14-21 listopada, a zamknęła je "Minamata" z Johnnym Deppem w roli głównej, któremu polscy kinomani przyznają Nagrodę Camerimage dla Aktora ze Szczególną Wrażliwością Wizualną.
rozwiń zwiń