Mikromusic – SOVA

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 11:50
SOVA to trzeci, studyjny album zespołu Mikromusic. Krążek utrzymany w stylistyce jazzu i trip hopu, zaskakuje swoją spójnością, świeżością oraz energią.

Klimat płyty oraz jej żywiołowość została genialnie uchwycona dzięki setkowym nagraniom, które pozwoliły muzykom na spontaniczną improwizację podczas sesji. Artyści starali się jak najwierniej oddać koncertową energię zespołu.
Nowa płyta zawiera 11 autorskich utworów. Autorką wszystkich polskich tekstów jest Natalia Grosiak, natomiast tekst po portugalsku wyszedł spod pióra Joao Teixeira de Sousa. W tej odsłonie Mikromusic warto skupić sie właśnie na słowach, które stanowią, ironiczny komentarz naszej codzienności. Na pewno na krążku nie znajdziemy łzawych tekstów o miłości.
Zespół zaprosił na płytę wspaniałych gości: Miłosza Pękale, cenionego perkusistę specjalizującego się w grze na wibrafonie oraz zestawach multiperkusyjnych, Natalię Lubrano - zjawiskową wokalistkę znaną z zespołu Miloopa, śpiewającą też u świetnych producentów takich jak Magiera, czy Fox. Na płycie  zaśpiewał również gość z Portugalii, z wyboru Wrocławianin: Joao Teixeira de Sousa.
Płyta powstała w głównej mierze w RECPublica Studios w Lubrzy. Jak mówi Dawid Korbaczyński – współzałożyciel Mikromusic: „Krążek powstał szybko, właściwie w cztery dni. Nagrania szły nam bardzo gładko, część aranży powstawała na próbach”. Produkcja muzyczna oraz mix jest dziełem Roberta Szydło, natomiast masteringiem zajął się Marcin Bors. Okładkę płyty, po raz kolejejny, zaprojektował Adam Tunikowski.
Album ukazał się nakładem wytwórni Adapter, założonej przez Katarzynę Groniec oraz Magdalenę Falkowską.

Lista utworów:
1.  Oczko
2.  Chmurka
3.  Niemiłość
4.  Jesień
5.  Manna
6.  Słowa
7.  Do kieszeni
8.  Porzeczki
9. Szkodnik
10. Maliny
11. Por fim

Czytaj także

11 piosenek o niemiłości

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2010 14:20
O nowej płycie wrocławskiej grupy Mikromusic mówił w "Stacji Kultura" Dawid Korbaczyński.
rozwiń zwiń