Z dużą dawką jazzowo-funkowej energii. Album "Od Mroku po Wschód" Lublin Street Band

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 13:12
Płyta "Od Mroku po Wschód" to fonograficzny debiut zespołu Lublin Street Band. Znajdziemy w niej pozytywną historię opowiedzianą nocą, moc instrumentów dętych, luz i szalone improwizacje.
Lublin Street Band Od Mroku po Wschód
Lublin Street Band "Od Mroku po Wschód"Foto: mat. promocyjne

Lublin Street Band powstał z inicjatywy Centrum Kultury w Lublinie w 2016 roku. Został powołany do życia na potrzeby prezentacji Lublina we Wrocławiu podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i tam też miał swoją premierę. Ideą przewodnią było stworzenie szalonej ulicznej orkiestry zarażającej pozytywną dawką jazzowo-funkowej energii podczas pochodów, parad oraz statycznych koncertów w otwartej przestrzeni. Bardzo szybko zespół zaczął występować także w pełnym brzmieniu scenicznym wzbogaconym o sekcję rytmiczną i piano.

Składa się z młodych i zdolnych lubelskich muzyków grających na co dzień w różnych składach. Od początku istnienia przez zespół przewinęło się ponad 20 muzyków – z różnym doświadczeniem i w różnym wieku, zostawiając w nim cząstkę siebie i swoich umiejętności. Dzięki temu grupa posiada oryginalne brzmienie oraz ciekawe podejście do kompozycji i aranżacji.

Lublin Street Band Foto: mat. promocyjne Lublin Street Band Foto: mat. promocyjne

Zakres muzycznych zainteresowań zespołu jest szeroki, toteż podczas ich występów można się spodziewać podróży w rejony przeróżnych odcieni jazzu, funku, bebopu i momentów szalonej improwizacji. Lublin Street Band prezentuje autorskie kompozycje wzbogacone o standardy jazzowe w nowych aranżacjach.

Lublin Street Band występował m.in. podczas: prezentacji Lublina we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Ceremonii Otwarcia Mistrzostw w Piłce Nożnej UEFA EURO U21, Festiwalu Legend Lubelskich, Otwarcia Jubileuszy 700-lecia Lublina – Sylwester Miejski, Dni Polskich w Tarnopolu, Festiwalu Wina w Janowcu, wielokrotnie prowadził parady i animacje muzyczne.

Zespół występuje zarówno w wersji unplugged jako orkiestra uliczna, jak i w pełnym brzmieniu scenicznym ze wzbogaconą sekcją rytmiczną.

Moc instrumentów dętych podbitych gęstym perkusyjnym beatem porywa każdego!


"Od Mroku po Wschód" Lublin Street Band (mix)/Lublin StreetBand

Lista utworów:

1. Mrok
2. Rower
3. Czekam na Ciebie, Rysiek
4. Dosyć mam pytań
5. Kochamy
6. Jestem tu
7. Malinowe
9. Medley Niemdley
10. Wschód

 

"Od Mroku po Wschód" – Lublin Street Band

Muzyka - Lublin Street Band
Nagrania, mix, mastering - TONAKO MUSIC Tomasz Kraśkiewicz
Miks do klipu - Bartek Pazura
Tło - okładka płyty oraz dzieła Jarka Koziary na Lubelskiej Starówce

Skład:

Marcin "Suszkin" Suszek – trąbka; wokal
Artur Jargiło – trąbka;
Andrzej Flis – saksofon altowy;
Andrzej Waszczuk – saksofon barytonowy;
Tymoteusz Szpilarewicz – puzon;
Krzysztof Redas – perkusja
Lukasz EFEBO Szulc – instrumenty perkusyjne
Bartek Węgliński – gitara
Jarek Żarnowski – bas
Anna NUNO Waszkiewicz – wokal

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Trójka

Czytaj także

SnowFest 2021 – do zobaczenia za rok! Za nami 8. edycja największego festiwalu muzyki i sportów zimowych w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 14:00
Po raz 8. organizatorzy SnowFest Festival Powered by Tauron zaprosili wszystkich fanów muzyki hip-hop, drum’n’bass, house i electro, jak również zimowego freeride’u, na jedyny zimowy festiwal w Polsce. Mimo iż w tym roku festiwal odbył się on-line, bogaty program artystyczny pozostał bez zmian. Na wirtualnej scenie zagrali topowi polscy DJ-e i artyści m.in. Gooral, Novika & Mr. Lex czy Last Robots. Nie zabrakło również interesujących wywiadów z artystami i sportowcami oraz unikalnych materiałów archiwalnych ze wszystkich poprzednich edycji. Całość poprowadził Piotr Kędzierski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Maska" – eksperymentalna adaptacja opowiadania Stanisława Lema

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 13:00
"Maska" to nowy eksperymentalny projekt filmowy w reżyserii Hanki Brulińskiej na podstawie opowiadania Stanisława Lema. Ukaże się w setną rocznicę urodzin pisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Druga fala. Nowa Gdyńska Scena Alternatywna". Nowa płyta Muzeum Miasta Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 13:25
Gdyńscy muzycy, uczestniczący w nagraniu albumu "Druga fala. Nowa Gdyńska Scena Alternatywna" zinterpretowali na nowo znane, jak i zapomniane, utwory takich grup jak m.in. Po Prostu, Bóm Wakacje w Rzymie, Konwent A czy Pancerne Rowery wykonane w żywiołowy sposób podczas koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się 16.08.2019 roku. To także studyjne wersje utworów zrealizowane w studiu RG Radia Gdańsk przez Jacka Puchalskiego, jednego z realizatorów dźwięku oryginalnych nagrań "Fali II" i "Gdyni". Album będzie miał swoją premierę już 17 marca.
rozwiń zwiń