Carbon Silesia Festival w Zabrzu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 14:55
Carbon Silesia Festival to nowy festiwal twórców SnowFestu oraz nowe dwudniowe wydarzenie na muzycznej mapie Polski, w którym najlepsza muzyka łączy się z niesamowitą industrialną przestrzenią Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Impreza, która odbędzie się w dniach 3-4 września 2021 odbywa się pod patronatem Trójki.
Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu
Sztolnia "Królowa Luiza" w ZabrzuFoto: PR

Na miejscu na uczestników czekać będzie ponad 30 artystów, 3 sceny muzyczne, scenografia wykorzystująca wyjątkową przestrzeń starej kopalni, strefa food market, strefa chill, a także wiele dodatkowych niespodzianek i atrakcji, w tym zwiedzanie muzeum.

Carbon Silesia Festival pozwoli poznać niesamowitych światowych i rodzimych artystów, zmieniających krajobraz muzycznego świata, przełamujących soniczne bariery, które umieją naraz porwać do tańca i pozwalają zajrzeć w głąb siebie.

Carbon Silesia Festival 2021, dzień pierwszy (mat. promocyjne) Carbon Silesia Festival 2021, dzień pierwszy (mat. promocyjne)

Muzyka w podobny sposób jak węgiel łączy się z wieloma aspektami naszego życia i nigdy nie istnieje w pustce. Dlatego Carbon Festival to nie tylko muzyka, ale również jedzenie, wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju przestrzeń festiwalu, która zostanie wypełniona niesamowitą scenografią, jak i strefa chilloutu, w której będzie można po prostu odpocząć i chłonąć energię otaczającego nas świata.

Trafiając na Carbon Festival, przenosimy się do świata, w którym liczy się radość, budowanie relacji, taniec i ten krótki moment, gdy zapominamy o wszystkim i po prostu żyjemy. Carbon Festival to jedyne w swoim rodzaju miejsce Sztolni Królowej Luizy.

Carbon Silesia Festival 2021, dzień drugi (mat. promocyjne) Carbon Silesia Festival 2021, dzień drugi (mat. promocyjne)

***

Sztolnia Królowa Luiza to przestrzeń, w której łączy się historia Śląska i jego przyszłość. Na terenie Zabrza połączono kopalnię "Królową Luizę" i Główną Kluczową Sztolnię Dziedziczną, która nie była eksplorowana od 1953 roku. Doprowadzenie do stanu używalności i możliwości wpuszczenia na teren sztolni turystów wymagało wielkich nakładów pracy i zaangażowania. 

Sztolnia Królowa Luiza to list miłosny do naszej przeszłości, w którym jednak otwieramy się na nowe pokolenia, pozwalając lepiej poznać i zrozumieć Górny Śląsk. To miejsce, w którym wydobywana jest na powierzchnię niesamowita historia epoki żelaza, pary i węgla. To podziemia, które przyciągają, zachwycają i zaskakują złożonością dziesiątek korytarzy. Sztolnia to wybitne dzieło inżynierów pozwalające zobaczyć jak, od momentu jej powstania w 1791 roku, zmieniał się przemysł, Zabrze, Górny Śląsk, ale również cały świat.

Gdy w 1998 po 207 latach zakończono działalność kopalni "Zabrze", otworzono zarazem nowy turystyczny rozdział w jej historii. I dzisiaj możemy być jego częścią. Poznając lepiej to, co przez setki lat skrywała przed nami ziemia. Podziwiając niesamowite industrialne przestrzenie, które manifestują determinację ludzi i chęć pchania naprzód otaczającego nas świata, możemy zrozumieć to, co stało u podłoża powstania tego miejsca. Ten złożony, gigantyczny kompleks, który zachwyca zarówno na, jak i pod ziemią, to pomnik naszej historii, której kolejne karty piszemy każdego dnia.

 

Zobacz więcej na temat: Trójka patronat Zabrze