Zawody Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 13:31
Przed nami ostatni weekend i ostatnie tegoroczne regaty w cyklu Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej. Zawody odbywają się u wybrzeży Zegrza Południowego w dniach 25 i 26 września o godz. 9.00.
Zawody Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej
Zawody Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi ŻeglarskiejFoto: Warszawska Liga Żeglarska

Zawody odbędą się w bazie Sailing Legia przy ul. Warszawskiej w Zegrzu Południowym. Trasa zostanie ustawiona taki sposób, aby start i meta lub jeden ze znaków kursowych znajdowały się możliwie blisko tego największego na Jeziorze Zegrzyńskim pomostu.

Zawody Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej  Foto: Warszawska Liga Żeglarska Zawody Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej Foto: Warszawska Liga Żeglarska

Po trzech rundach WLŻ sytuacja wygląda następująco: na pewnym prowadzeniu jest załoga Wojskowej Akademii Technicznej. To sprawni żeglarze – żołnierze, podchorążowie, a nawet oficerowie Wojska Polskiego, albo studenci WAT. Z powodzeniem ścigają się w śródlądowych regatach i walczą o awans do Ekstraklasy Żeglarskiej.

Miejsce drugie należy do załogi Legia Schools – to gospodarze i organizatorzy WLŻ, załoga związana z Sailing Legia  sekcją żeglarską Legii Warszawa.

Zawody Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej  Foto: Warszawska Liga Żeglarska Zawody Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej Foto: Warszawska Liga Żeglarska

Na trzecim miejscu plasuje się załoga Radiowej Trójki z przedstawicielem redakcji sportowej Dariuszem Urbanowiczem. Trójkowym kibicom podpowiadamy, że zmagania najlepiej oglądać z mola Hotelu 500. 

W pierwszym sezonie WLŻ zgłosiło się siedem zespołów. WLŻ opiera się na systemie przesiadkowym – pozwalającym zniwelować ewentualne różnice sprzętowe, a na pierwszy i decydujący plan wychodzą wyszkolenie i doświadczenie żeglarskie. Wyścigi są krótkie i dynamiczne – trwają około kwadransa, a ich mnogość (zaplanowana na 15-20 wyścigów w ciągu weekendu) pozwala wyeliminować przypadkowość.

(mat. prasowe/kr)

Zobacz więcej na temat: Trójka

Czytaj także

58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 13:11
Opole po raz 58. będzie miało okazję gościć najlepszych krajowych muzyków oraz debiutantów. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki odbędzie się w dniach od 3 do 6 września 2021 roku. Trójka jest patronem medialnym wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ProgRockFest w Legionowie po raz szósty

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 10:56
11 września 2021 roku w Legionowie odbędzie się 6. edycja Festiwalu Rocka Progresywnego ProgRockFest 2021. Wiemy już dokładnie, kto wystąpi i w jakiej kolejności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II edycja Our Future Forum – jednej z największych polskich konferencji edukacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 15:42
23 września w Pałacu Staszica w Warszawie odbędzie się II edycja konferencji Our Future Forum, organizowanej przez Our Future Foundation – fundację zrzeszającą studentów czołowych polskich i zagranicznych uniwersytetów. Przedstawiciele polskiego biznesu, instytucji publicznych, a także licealiści i studenci spotkają się, by dyskutować o tym, jak walczyć z wykluczeniem i nierównościami w dostępie młodych ludzi do edukacji. Trójka jest patronem medialnym wydarzenia.
rozwiń zwiń