IV Ogólnopolski Festiwal im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 11:16
Już po raz czwarty w Busku – Zdroju zabrzmi Bukowina, czyli będziemy mieli możliwość poznania osiągnięć twórców piosenki z dobrym tekstem i linią melodyczną.

Wszystko to za sprawą Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona. W tym roku odbędzie się on w dniach od 26 do 28 maja 2011.

Na dobry początek 26 maja przed festiwalową publicznością wystąpi grupa Słoneczne Trampy. Koncert buskiej grupy wokalistów odbędzie się w Zamku Dersława o godzinie 18.30.

W piątkowy wieczór 27 maja nastąpi uroczyste, oficjalne rozpoczęcie festiwalu. Od godziny 18.00 będziemy mieli możliwość uczestnictwa w Konkursowym Koncercie Finałowym. Wystąpią w nim młodzi artyści z Krainy Łagodności wyłonieni przez festiwalową Radę Artystyczną, rekomendowani przez uznanych twórców i rozgłośnie Polskiego Radia. Popisy oceniać będzie Jury w skład, którego wchodzą: Adam Ziemianin, Teresa Drozda, Ryszard Pomorski i Leszek Ślusarski. Po występach konkursowych usłyszymy gwiazdę wieczoru Paulinę Bisztygę z Zespołem.

Festiwalowa sobota będzie należała do Laureatów konkursu. Ci najlepsi odbiorą nagrody i wyróżnienia ufundowane przez sponsorów i mecenasów Festiwalu i jeszcze raz wystąpią w Koncercie Laureatów o godzinie 18.00. Zwycięzca Festiwalu otrzyma statuetkę Wiecznego Wędrowca. Po emocjach związanych z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród czeka nas koncert gwiazdy Festiwalu - Renaty Przemyk z Zespołem.

Tradycją Festiwalu są spotkania integracyjne pozwalające bliżej się poznać i wymienić doświadczenia artystyczne. W spotkaniach oprócz artystów biorą udział goście Festiwalu, jurorzy, artyści i publiczność. Stałym punktem Festiwalu jest poznanie Buska – Zdroju na specjalnym rajdzie szlakiem Wojtka Belona.

Zaproszenia na czwartkowe i piątkowe koncerty oraz  bilety na sobotni koncert będzie można nabyć w Domu Kultury w Busku – Zdroju:  tel. 41 378 23 19 e – mail: artbuskie@wp.pl.

Zobacz więcej na temat: Wojciech Bellon POLSKA

Czytaj także

Wolna Grupa Bukowina pamięci Wojtka Bellona

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2010 20:05
Wojtek Bellon był wraz z Grażyną Kulawik założycielem Wolnej Grupy Bukowina. Zespół zadebiutował w 1971 roku na IV Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie, gdzie zdobył jedną z głównych nagród.
rozwiń zwiń