Żona doskonała na DVD

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2011 15:27
14 października na DVD ukazuje się najnowsza komedia François Ozona. Catherine Deneuve i Gérard Depardieu w rolach głównych gwarantują dobrą zabawę.
Żona doskonała na DVD
Foto: fot. mat. dystrybutora

Potiche - tak brzmi oryginalny tytuł filmu - oznacza po francusku wazę lub inny pozbawiony praktycznego zastosowania przedmiot dekoracyjny o niewielkiej wartości, jakim ozdabia się półki i kominki. Potocznie, jest to obraźliwe określenie kobiety, której jedynym atutem jest uroda, albo takiej, która żyje w cieniu męża i zdaje się być pozbawiona własnej tożsamości.

Słowem potiche nazywano niektóre żony polityków, a nawet kilka kobiet polityków, w tym Bernadette Chirac, a ostatnio - Ségolène Royal.

- Od dawna chciałem nakręcić film o miejscu kobiet w społeczeństwie i polityce. Jakieś 10 lat temu zobaczyłem sztukę "Potiche" Barilleta i Grédy’ego i od razu pomyślałem, że to doskonały materiał na film - opowiada rezyser François Ozon.

/

Suzanne (Catherine Deneuve) jest żoną bogatego przemysłowca, który żelazną ręką kieruje fabryką parasolek. Swoją żonę sprowadził do roli uległej pani domu, która skrzętnie wypełnia codzienne obowiązki i służy mu jako luksusowa ozdoba.

Pewnego dnia pracownicy fabryki buntują się przeciwko szefowi i biorą go za zakładnika. Nagle rodzinne i biznesowe sprawy spadają na barki Suzanne, która ku zaskoczeniu wszystkich ujawnia nieznane dotąd oblicze swojej kobiecości - energiczne, przebojowe i zniewalające. Przy okazji na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych rodzinnych tajemnic...

 

Premiera: 14 października 2011. Dystrybucja: Gutek Film

Czytaj także

Tryumfalny powrót Catherine Deneuve

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2011 15:40
Jutro odbędzie się polska premiera najnowszego filmu Françoisa Ozona. "Żona doskonała" to komedia o feministycznym zabarwieniu z udziałem wielkiego tria francuskiego kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowa czy żona doskonała?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 16:30
Najnowszy film Francois Ozona był punktem wyjścia do rozmowy o pozycji społecznej współczesnej kobiety.
rozwiń zwiń