Soundedit - święto muzycznych pasjonatów

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 16:59
Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych - Soundedit odbywa się w Teatrze Muzycznym w Łodzi w dniach 28-30 października. Trójka patronuje wydarzeniu i nadaje z Łodzi audycje muzyczne.
Plakat Soundedit 2011
Plakat Soundedit 2011Foto: fot. mat. prasowe

W tym roku festiwal Soundedit ma swoją trzecią edycję. Święto wszystkich miłośników dobrego brzmienia i dobrej muzyki odbywa się w niezwykłym miejscu, w Łodzi. To miasto w środku Europy, o kosmopolitycznych tradycjach, sięgających połowy XIX wieku.

Do Łodzi znów zawitali najwybitniejsi artyści konsolety ze świata i kraju.

Przyjechali także dziennikarze muzyczni Trójki, którzy zapraszają do słuchania:

- "Offensywy", piątek w godz. 22-24;

- "Myśliwieckiej 3/5/7", sobota w godz. 16-18;

- "Listy osobistej", sobota w godz. 19-22.

Fantastyczny zbieg okoliczności sprawił, że legendarna płyta zespołu U2 "Achtung Baby" ukazała się na nowo w doskonale brzmiącej, zremasterowanej wersji 28 października, czyli w dniu rozpoczęcia festiwalu Soundedit. W Łodzi odbędzie się specjalna prezentacja albumu, której gospodarzem będzie Piotr Metz, a gościem specjalnym Flood, jeden z producentów odpowiedzialnych za doskonałe brzmienie płyty.

A my już dziś zapraszamy do Trójki na DZIEŃ z "ACHTUNG BABY" w poniedziałek 31 października! Będą goście, konkurs i, oczywiście, zremasterowane utwory.

 

Tymczasem w Teatrze Muzycznym pojawią się wybitne postaci, których talent i kreatywność przyczyniła się do sukcesu takich wykonawców jak Blur, Depeche Mode, Graham Coxon, Elbow, P.J Harvey, U2, New Order, Smashig Pumpkins, The Killers, Culture Club czy Gary Moore.

Wszyscy zainteresowani nagraniowo - produkcyjną alchemią będą mieli okazję do spotkań i udziału w warsztatach prowadzonych m.in. przez Flooda, Bena Hilliera, Steva Levine'a, Daniela Millera.

Tradycyjnie wręczone zostaną nagrody Człowieka ze Złotym Uchem, powędrują m.in. w ręce Flooda, Daniela Millera i Adama Toczko. Koncert galowy uświetni recital Juliee Cruise, doskonale pamiętamy piosenki z muzyką A. Badalamentiego, które wykonywała w serialu"Miasteczko Twin Peaks".

Będzie okazja by poznać historię i plany studia Abbey Road, obejrzeć i posłuchać kultowych syntezatorów. Warsztaty i prezentacje przygotowujemy przy ogromnym wsparciu naszych partnerów, są wśród nich Digipark, Polsound, ESS Audio, Karp Team, DigiTech, Analogia pl., Audiostacja, Poski Instytut Edukacji Audio - SWAM. Z niecierpliwością czekamy także na spotkanie z założycielem Mute Records - Danielem Millerem i jego set dj-ski. Swoje warsztaty zapowiedzieli także Flood, Adam Toczko, Andrzej Karp i Winicjusz Chróst.

W teatralnym foyer stanie niecodzienna instalacja syntezatorowa - Schneiders Karrusell. Jak zapewniają organizatorzy, możemy również liczyć na interesujące projekcje filmowe i wyjątkowe koncerty.

Czytaj także

Joy Division na żywo w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2010 14:59
Piosenki z legendarnej płyty "Unknown Pleasure" wskrzeszono na festiwalu Soundedit.
rozwiń zwiń