IV edycja Festiwalu Twórczości Korowód

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2011 12:00
W ramach Festiwalu Twórczości KOROWÓD, organizowanego przez Fundację Piosenkarnia Anny Treter, po raz czwarty odbędzie się konkurs „Piosenkarnia”. Piosenki literackie zawładną Krakowem w dniach 12-20 listopada. Koncert Laureatów także w Trójce 20 listopada!
Fragment plakatu promującego Festiwal Twórczości KOROWÓD
Fragment plakatu promującego Festiwal Twórczości KOROWÓDFoto: Fot. materiały promocyjne/ www.piosenkarnia.pl

Konkurs "Piosenkarnia" wyłania, prezentuje i promuje najlepsze piosenki oraz ich twórców i wykonawców. W konkursie uczestniczą wykonawcy i twórcy piosenek niezależnie od dotychczasowego dorobku artystycznego i uprawianego gatunku muzycznego. Utwory zgłoszone do konkursu jury ocenia w dwóch kategoriach: najlepsza prezentacja artystyczna oraz najlepsza piosenka, ocenie podlega oryginalność i walory artystyczne tekstu, muzyki oraz wykonania.

Finał konkursu 12 listopada w krakowskiej PWST. Laureaci "Piosenkarni", oprócz cennych nagród, zostaną wyróżnieni możliwością zaprezentowania się w Koncertach Laureatów, które odbędą się - 13 listopada w PWST w Krakowie oraz 20 listopada w warszawskim Studiu im. Agnieszki Osieckiej, który to koncert będzie transmitowany na antenie Trójki. Nagrodą dla najlepszej piosenki jest profesjonalna sesja nagraniowa w krakowskim studiu "Nieustraszeni Łowcy Dźwięków" i umieszczenie jej w zestawie do głosowania Listy Przebojów Trójki.

"Wywar z przywar"

Czwarta odsłona Festiwalu Twórczości KOROWÓD oprócz części konkursowej zawierać będzie recitale autorskie takich wykonawców jak: Artur Andrus, Olek Klepacz z Formacji Nieżywych Schabuff, Piotr Woźniak, czy Justyna Łysak - zwyciężczyni zeszłorocznego konkursu. Koncert galowy "Wywar z przywar" zaprezentuje przekrój twórczości Andrzeja Poniedzielskiego, autora wielu wspaniałych poetyckich piosenek, który stworzył swój własny styl operowania słowem zabarwiony nutą humoru i satyry.

Trójka jest patronem medialnym konkursu.

Festiwal Twórczości KOROWÓD, 12-20 listopada 2011.