"Jeden dzień" w reż. Lone Scherfig

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 16:00
Pozornie trudno o mniej dobraną parę niż Emma i Dexter. Ich historię można oglądać w polskich kinach od 11 listopada.
Kadr z filmu Jeden dzień
Kadr z filmu "Jeden dzień"Foto: fot. mat. prasowe

Ona – niepoprawna idealistka i marzycielka, brak jej siły przebicia. On – pewny siebie przystojniak i prawdziwy król życia. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. On od razu dostaje to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu. Spotykają się w noc po zakończeniu studiów. Jutro każde pójdzie własną drogą. Gdzie będą za rok, za dwa? I każdego następnego roku?

Adaptacja światowego bestsellera Davida Nichollsa (scenariusz napisał na podstawie własnej powieści) z udziałem nominowanej do Oscara Anne Hathaway i Jima Sturgessa to opowieść o bratnich duszach, wielkiej przyjaźni i krętych drogach prowadzących do miłości.

"Jeden dzień" to filmowy romans w reżyserii Lone Scherfig, twórczyni "Była sobie dziewczyna", wpisujący się w tradycję brytyjskich przebojów "To tylko miłość", "Notting Hill", "Holiday".

Na ścieżce dźwiękowej muzyczne hity w wykonaniu Robbiego Williamsa, Tears for Fears, Elvisa Costello, Tricky’ego  i Fatboy Slima.

 

Dystrybucja w Polsce: Gutek Film

Zobacz także

Czytaj także

Bardziej romans niż typowa komedia romantyczna

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 11:49
- "Jeden dzień" to film bardzo życiowy. Zawiera elementy komedii romantycznej, ale przede wszystkim chce pokazać wiarygodną historię dwójki ludzi. Jest o miłości, ale też o życiu i przemijaniu - mówi Michał Burszta z Gutek Film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden dzień na miłość. I tak przez 20 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2011 16:02
– Film, mimo swej romantycznej otoczki, trzyma się realiów życiowych, a jego bohaterowie to nie lukrowane postaci – opowiada o filmie "Jeden dzień" dziennikarz filmowy Michał Burszta.
rozwiń zwiń