Faith No More na Malcie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 16:36
Zespół-legenda, który doczekał się kilku pokoleń fanów i nadal stanowi ważny punkt odniesienia dla współczesnych odmian rocka i jego alternatywnych odsłon wystąpi w Poznaniu w drugim dniu festiwalu, 4 lipca 2012.
Faith No More
Faith No MoreFoto: fot. mat. prasowe

Legendarny kalifornijski zespół zagra nad poznańskim jeziorem Malta - w ramach cyklu Poznań dla Ziemi - jedyny koncert w Polsce. Występy Faith No More dostarczają nie tylko potężnej dawki doskonałej muzyki ale również – głównie za sprawą ich charyzmatycznego wokalisty Mike’a Pattona - wielu niezapomnianych wrażeń.

Zarówno Malta Festival, jak i koncert Faith No More, odbywają się pod patronatem Trójki.

Muzyka tej kalifornijskiej grupy, która w 2009 roku po 11 latach przerwy reaktywowała swoją działalność, to eklektyczna mieszanka heavy metalu, rocka, rapu, jazzu, soulu, popu i kilku innych, zdawałoby się odległych od siebie gatunków. Są jednym z ulubionych zespołów takich muzycznych gigantów jak Metallica, Alice in Chains czy Guns N’ Roses, a według basisty i współzałożyciela Nirvany, to właśnie oni, w późnych latach 80., utorowali drogę do sukcesu formacji Kurta Cobaina. Razem z m.in. Red Hot Chili Peppers czy Jane's Addiction – który obok Nine Inch Nails był gwiazdą Malta Festival Poznań w 2009 roku - zespół przygotowywał grunt pod eksplozję gitarowego, undergroundowego rocka, który dominował w muzyce lat 90. XX wieku. Faith No More wydało 7 albumów, z których dwa zdobyły w Stanach Zjednoczonych miano platynowej (The Real Thing, 1989) i złotej (Angel Dust,1992) płyty. Zespół był też trzykrotnie nominowany do nagród Grammy, a ich koncerty przyciągają niezmiennie rzesze fanów, także za sprawą charyzmatycznego lidera grupy – wokalisty Mike'a Pattona.

Czytaj także

Tu Radiowy Dom Kultury!

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 11:27
Nasz dom kocha gości, dzisiaj drzwi szeroko otwarte!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malta Festival Poznań 2012

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 15:04
Od 3 do 7 lipca odbędzie się kolejna edycja Malta Festival Poznań. Jak co roku, organizatorzy przygotowali różnorodny i ciekawy program obejmujący spektakle teatralne, projekty performerskie, koncerty, spektakle taneczne i pokazy filmowe, a także spotkania z artystami i dyskusje panelowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RDK: Co się wydarzy podczas Sacrum Profanum 2012?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2012 10:23
W tym tygodniu w Radiowym Domu Kultury odkrywamy tajemnice, szykujemy się na najważniejsze kulturalne wydarzenia lata i rozdajemy…
rozwiń zwiń

Czytaj także

2012.06.25 GH+ 229

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 15:58
Dziś w pierwszej części "GH+" muzyczna gwiazda Festiwalu Malta – Faith No More i konkurs z zaproszeniami na koncert zespołu.
rozwiń zwiń