"Dla dzieci od dzieci" - album cegiełka

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 15:48
- Dzieci ze szpitala onkologicznego podzieliły się swoimi myślami i marzeniami. Świat na chwilę stał się dobry, pełen nadziei i miłości. Bądźmy w tym świecie z nimi - napisała w recenzji tej książeczki Krystyna Janda.
Okładka albumu Dla dzieci od dzieci
Okładka albumu "Dla dzieci od dzieci" Foto: fot. mat. prasowe

Wydawnictwo EKWITA z Gdańska wydało album dla dzieci, z którego cały dochód zostanie przeznaczony dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Ilustracje stworzyły dzieci leczące się w Klinice Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku – w ten sposób przez maleńką chwilę poczuły się wyjątkowo, a przede wszystkim bardzo potrzebne. Stąd tytuł albumu: "Dla dzieci od dzieci".

Znajdują się w nim oprócz pięknych rysunków dzieci także dwie bajki napisane przez Sylwię Pangsy-Kanię – pomysłodawczynię albumu oraz autorkę i inicjatorkę wydania "Księżniczki Polink"i – książeczki dla dzieci, która pomaga małym pacjentom szpitali onkologicznych oraz ich rodzeństwu zrozumieć problem choroby i śmierci. "Księżniczka Polinka" pierwszy raz została wydana w 2010 roku i dotąd doczekała się dwóch edycji. Cały dochód z pierwszego wydania został przekazany Stowarzyszeniu Pomóż Dziecku Wyzdrowieć, działającemu przy Klinice Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii w Gdańsku. Dochód z drugiego wydania zostanie przeznaczony na rzecz wszystkich dzieci onkologicznie chorych będących pod opieką Stowarzyszenia Pomoc za Jeden Uśmiech (więcej informacji na stronie www.ksiezniczkapolinka.pl).
Sponsorem wydania zarówno albumu "Dla dzieci od dzieci", jak i dwóch edycji "Księżniczki Polinki" jest firma ENERGA. Patronami medialnymi albumu są: Trójka, Świerszczyk oraz Bookarnia.
Inicjatywę albumu "Dla dzieci od dzieci" wsparły swoimi recenzjami gwiazdy wielkiej sceny (Stanisław Mikulski, Krystyna Janda, Janusz Gajos, Anna Seniuk, Jerzy i Maciej Stuhr, Artur Żmijewski), sportowcy (Tomasz Gollob i Jarosław Hampel), osoby znane ze świata polityki (Leszek Balcerowicz, Danuta i Lech Wałęsowie), kardynał Stanisław Dziwisz oraz muzycy (grupa "Dżem").
Album będzie sprzedawany w formie cegiełek przez Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Premiera - 9 września 2012.