"Łowca androidów" w wersji dźwiękowej

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 08:23
Nowa superprodukcja Audioteki i wydawnictwa REBIS - "Blade runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?" to pierwsza na świecie produkcja audiobooka w technologii binauralnej.
Łowca androidów w wersji dźwiękowej
Foto: mat. promocyjne

Ta jedna z najwybitniejszych powieści science-fictin wydawana w Polsce przez jednego z czołowych Wydawców - Wydawnictwo Rebis - wymagała i zasługiwała na wyjątkową oprawę.

/

W audiobooku wystąpili doskonali aktorzy w tym m.in. Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra, Marian Dziędziel, Anna Dereszowska i wielu innych doskonałych aktorów. Reżyserii podjął się Krzysztof Czeczot .

Niezwykłą muzykę skomponował i wykonał Wojtek Mazolewski i jego zespół Pink Freud. Specjalne efekty dźwiękowe i cały mix audiobooka zostały dopasowane do słuchawek BEATS audio.

W produkcji wyjątkowy nacisk nałożony został  na odegranie uczuć bohaterów, zarówno ludzi jak i maszyn - aktorzy odgrywają̨ sceny, oddając uczucia i nastrój bohaterów, a nie tylko czytają̨ kwestie ze scenariusza. W audiobooku po raz pierwszy zagrała również IVONA – polski syntezator mowy. Natomiast dzięki technologii binauralnej na słuchawkach po raz pierwszy w audiobooku możemy usłyszeć przestrzeń… lewo - prawo, góra - dół, blisko – daleko… to zupełnie nowa przestrzeń słowa, nowe wrażenia i doznania słuchowe jakie po raz pierwszy na świecie zaproponowane zostały w audiobooku.

Audiobook będzie dostępny na stronie Audioteki i będzie do kupienia również jako płyta DVD.

Zobacz, jak powstawał audiobook:

Więcej szczegółów na www.audioteka.pl/lowca