X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal im. Brunona Schulza w roku szczególnym

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 13:44
120 lat temu urodził się, a 70 lat temu zginął Bruno Schulz. Rok 2012 jest więc szczególny. Festiwal, który rozpocznie się we Wrocławiu 14 listopada, ma być formą uczczenia pamięci wybitnego pisarza i przypomnieniem jego dzieła.
Audio
Bruno Schulz na wrocławskim Rynku Do 19 listopada można oglądać na Rynku wystawę plenerową Bruno Schulz. Rzeczywistość przesunięta. Współorganizatorem wystawy jest Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza.
Bruno Schulz na wrocławskim Rynku! Do 19 listopada można oglądać na Rynku wystawę plenerową "Bruno Schulz. Rzeczywistość przesunięta". Współorganizatorem wystawy jest Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza.Foto: fot. mat. promocyjne

Ale nie jest to jedyny cel. Festiwal im. Brunona Schulza ma być również oprócz spotkań i dyskusji poświęconych artyście, okazją do rozmów o stosunkach polsko-żydowsko-ukraińsko-niemieckich oraz o wizerunku tych relacji w literaturze i sztuce. W Festiwalu wezmą udział najwybitniejsi polscy i zagraniczni znawcy tematu, oraz artyści przyznający się do inspiracji Brunonem Schulzem. Są wśród nich: Jurij Andruchowycz (który w tym roku przetłumaczył "Sklepy cynamonowe" na język ukraiński), Agata Bielik-Robson, Ludwik Flaszen, Jan Tomasz Gross, Jarosław Hrycak, Paweł Huelle, Ryszard Krynicki, Zbigniew Mikołejko, Piotr Paziński, Erwin Schenkelbach, Piotr Sommer, Krzysztof Varga, Agata Tuszyńska. Gościem Festiwalu jest również Alfred Schreyer – ostatni żyjący w Drohobyczu uczeń Brunona Schulza.

/

Trójka, jako patron medialny festiwalu, będzie obecna we Wrocławiu. Zapraszamy do słuchania relacji Barbary Marcinik z najważniejszych wydarzeń:

-15 listopada (czwartek) - "Klub Trójki" - godz. 21.05;

- 17 listopada (sobota) - "Radiowy Dom Kultury" - w godz. 13.05 - 15.00

- 18 listopada (niedziela) - "Magazyn Bardzo Kulturalny" - godz. 19.05.

Festiwal im. Brunona Schulza to nie tylko spotkania autorskie i dyskusje. Towarzyszą mu również wystawy związane z Schulzem. Wystawę fotosów z planu filmowego "Sanatorium pod klepsydrą" otworzy autor zdjęć Wojciech Plewiński w towarzystwie odtwórcy głównej roli – Jana Nowickiego.

Zapraszamy również na wydarzenia muzyczne: Karbido w towarzystwie Jurija Andruchowycza zaprezentuje projekt Cynamon, a Bester Quartet zagra utwory Johna Zorna.

A na deser, w niedzielę 18 listopada, spotkajmy się na wrocławskim Rynku, tylko nie zapomnijcie zabrać ze sobą walizki.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Również na koncerty (wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania na godzinę przed koncertem). Serdecznie zapraszamy!
Festiwal im. Brunona Schulza we Wrocławiu odbędzie się w dniach 14-18 listopada. Więcej informacji (w tym program) na stronie: www.brunoschulz.dybook.pl.

Czytaj także

MBK na trasie: Kraków-Poznań-Warszawa-Gdańsk-Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2012 23:57
DZIEŃ DOBRY (jeszcze nie jest całkiem ciemno) w PIERWSZYM DNIU JESIENI 2012!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chociaż cichy, zahukany, to jednak fascynujący

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 23:00
- Bruno Schulz był fascynującym pisarzem, ale nie miał awanturniczego życia, dramatycznego, pełnego przygód - powiedział w radiowej Dwójce krytyk i historyk teatru Janusz Majcherek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Świerzy. Legenda polskiego plakatu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 17:33
Grafik, współtwórca Polskiej szkoły plakatu (ur. 1931), autor projektów okładek pisma "Ty i Ja" – od piątku (9 listopada) ma swoją wystawę w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, której patronujemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W świecie Brunona Schulza

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 18:00
W tym roku wspominamy 120. rocznicę urodzin i 70. rocznicę śmierci autora "Sklepów cynamonowych". We Wrocławiu rozpoczyna się poświęcona mu impreza.
rozwiń zwiń