Męskie Granie 2012 już na płytach

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 19:35
To kolejny album z serii, wydawanej przez Polskie Radio oraz Grupę Żywiec, na który składają się wybrane utwory z tegorocznej trasy koncertowej. Kształt muzyczny i artystyczny albumowi nadała Katarzyna Nosowska - Dyrektor Artystyczna Męskiego Grania 2012.
Fragment okładki płyty Męskie Granie 2012
Fragment okładki płyty "Męskie Granie 2012"

Na płycie znalazły się wybrane utwory, wykonane podczas koncertów w: Warszawie, Krakowie, Gdańsku przez znakomitych, znanych wykonawców , m.in. Katarzynę Nosowską, Marka Dyjaka, zespoły Hey, Dezerter, Łąki Łan, Muzykoterapia, Czesław Śpiewa, Łona &Webber, Paplopavo oraz młodszych stażem scenicznym, ale też już znanych wykonawców, w tym: Julię Marcell, Grabka, Kari Amiran czy też formacje, które zostały wybrane w drodze konkursu na portalu społecznościowym, jak zespół Hanimal.

Posłuchaj wywiadów z gwiazdami Męskiego Grania 2012 >>>

Na trasie Męskiego Grania spotkały się niezwykłe osobowości, reprezentujące bardzo różne nurty w muzyce. Ta różnorodność to siła tego muzycznego przedsięwzięcia i niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć - często na jednej scenie – skrajnie odmiennie brzmienia: od klasyki po multiinstrumentalne eksperymenty.

Dwupłytowe wydawnictwo dostępne (z trójkową dwuzłotówką) na sklep.polskieradio.pl Znajdą tam Państwo także płyty z poprzednich edycji Męskiego Grania.
Album „Męskie Granie 2012” pozwoli odbiorcom tych koncertów zachować w pamięci niezwykły klimat, jaki towarzyszył całej trasie.

Czytaj także

Katarzyna Nosowska nowym dyrektorem Męskiego Grania

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 13:09
W czasie pierwszego koncertu Męskie Granie 2012 Piotr Stelmach ogłosił, że nowym dyrektorem artystycznym imprezy jest... Katarzyna Nosowska! Poznaliśmy także singiel promujący tę edycję imprezy oraz gwiazdy, które na niej zagrają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nosowska: scena jest dla mnie głębszą formą obnażenia niż nagość

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2012 17:35
- Skrajnie podejrzane wydają mi się osoby, które wychodzą na scenę i się nie boją. Przecież publiczność przecież poświęca czas, często pieniądze, a to jest odpowiedzialność - mówiła artystka po Open'erowym występie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla Marka Dyjaka spełnia się "Sen"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2012 13:00
- Utwór Edyty Bartosiewicz to jedna z tych piosenek, które wydobywają ze mnie to, co dobre. Chciałbym ją wykonać na nowej płycie - projekcie "Kobiety" choć wiem, że to pornografią jest przyznawać się do obecności kobiety we mnie - wyznał muzyk w Trójce.
rozwiń zwiń