X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Seven Festival Music & More w Węgorzewie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 11:00
Na Seven Festival wystąpią m.in.: Hunter, Harlem, My Dying Bride, TSA, Tiamat, Closterkeller, Anti Tank Nun, Flapjack, Vintage, Bethel, Illusion, Riverside, Coma Symfonicznie. Zapraszamy do słuchania relacji na antenie Trójki.
Seven Festival 2011
Seven Festival 2011Foto: fot. facebook.com/SevenFestival

20. edycja Seven Festival Music & More odbędzie się w dniach 11 - 14 lipca 2013 roku w Węgorzewie.

26 kwietnia 2013  zakończył się kolejny etap eliminacji do konkursu głównego na Seven Festival. Decydujący głos należał do słuchaczy Trójki. Decyzją naszych słuchaczy do Węgorzewa zostały zaproszone następujące grupy (w kolejności alfabetycznej):

Kompleks małego miasteczka  – Brodnica
Zespół z Brodnicy  działa od marca 2012 roku. Jego muzycy swoje pierwsze kroki na scenie stawiali oddzielnie, grając przed miejscową publicznością. Początkowo zespół liczył trzy osoby (wokalistę, basistę i perkusistę), skład powiększył się w ciągu kilku miesięcy o dwóch gitarzystów. Od tamtego czasu pracuje on nad debiutanckim albumem. Zespół 14 lutego 2013 odwiedził studio by nagrać demo, a następnego dnia dał debiutancki koncert w brodnickim klubie Stajnia.
Modern Lies – Kraków
W kwietniu 2012 roku - w tajemnicy przed znajomymi - zespół  ruszył z "regularnymi" próbami w przeróżnych krakowskich salkach. Modern Lies połączyła zarówno miłość do energicznej i szczerej muzyki z UK jak i wzajemna przyjaźń! W styczniu br. pod czujnym okiem i uchem Pawła Kurowskiego zespół zarejestrował cztery piosenki, które znajdą się na EP-ce "Mimo wszystko".  14 kwietnia zespół zagrał swój pierwszy koncert, który odbył się w Mysłowicach w ramach AlterFest 2013.
Sayes – Tarnów
Zespół powstał w 2009 roku z połączenia sił uczniów  słynnej tarnowskiej Szkoły Muzyków Rockowych. W grudniu 2010 roku SAYES zarejestrował debiutancki  materiał pt. ”Historia ledwie w zarysie”. Nagranie powstało w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, a za jego realizację odpowiedzialny był Kris "Flipper” Krupa, który jest naszym przyjacielem i jednym z pierw-szych mentorów. Na płycie znajduje się sześć utworów w alternatywno - rockowym klimacie. Półfinalista V edycji Must Be The  Music.
Spam – Kraków
Zespół został  stworzony z przyjaciół rozsianych po całej Polsce, którzy spotyka się w Krakowie w Krakowie od grudnia 2012 r. Twarzą zespołu  jest  wokalistka Dagmara Czechura z Tarnobrzega,  uczestniczka m.in. programu  X –Factor.  Różnorodność muzyczna pozwala im tworzyć utwory, które trudno zapiąć do jednej stylistyki. Cały zespół dużo podróżuje, bo lubi i musi. Ich wspólna biografia jest jeszcze bardzo krótka. Na chwilę obecną pracują nad własnym materiałem.
The Nuts – Bielsko Biała
Młoda kapela  pochodzącą spod Bielska Białej istnieje   od 2004 roku.  W swoim dorobku The Nuts posiada nagraną w 2007 roku płytę pt.: "Bless You All" nagraną w krakowskim studio Psychosound Records, wydaną własnym nakładem. W 2009 roku nagrany został teledysk do utworu pt.: „Na Chwilę”, wyprodukowany przez TVP Katowice. Przez 8 lat działalności zespół zagrał łącznie około 100 koncertów w różnych miejscach Polski, grając przed gwiazdami różnego formatu oraz występując na wielu przeglądach i festiwalach rockowych.
The October Leaves – Rybnik
Zespół powstał w Rybniku. Krótko po wykrystalizowaniu składu w 2009 roku, otrzymał zaproszenie do udziału w Heineken Open’er Festival w Gdyni. Chłopcy wystąpili na Young Talent’s Stage, zbierając sporo pochlebnych recenzji - również za granicą. W sierpniu 2010 zarejestrowali pierwszy profesjonalny materiał w studio im. Toma Waitsa w Porażynie, w postaci longplaya. The October Leaves to zespół pełen energii i młodzieńczej afirmacji życia.   Słychać to znakomicie w ich piosenkach.
Wah Na Tah – Łódź
Zespół Wah Na Tah to czworo muzyków, których drogi skrzyżowały się
w 2008 roku. Muzycy zadebiutowali na Widzewskiej Jesieni Muzycznej w 2008 roku docierając do finału konkursu. Łódzkiej publiczności dali się poznać dzięki udziałowi w finale Targowa Film Festiwal i konkursie 7 z Garażu, zajmując trzecie miejsce. Podczas trasy z Power Of Trinity  udało im się podbić serca publiczności, która zauważyła charyzmatyczną osobowość wokalisty.
Zgon - Wronki
Grupa powstała w 2006 roku we Wronkach i od tego czasu podbija muzyczną przestrzeń. Eksperymenty muzyczne członków zespołu spowodowały, iż ZGON stworzył swoje własne, charakterystyczne brzmienie doceniane na licznych przeglądach i festiwalach.
Na węgorzewskim festiwalu zespół  wystąpi po raz drugi (debiutował w 2009 r.)

Wyżej wymienioną ósemkę uzupełnią zespoły z zagranicy, zaproszone przez organizatora, m.in. z Rosji, Białorusi, Litwy i Łotwy.  Wszyscy zaprezentują się dwukrotnie w czasie festiwalu. Po raz pierwszy na Scenie Grand Prix  umiejscowionej na polu namiotowym, i raz jeszcze tego samego dnia przed gwiazdami na Scenie Głównej.

Zapraszamy do słuchania relacji z festiwalu na antenie Trójki 13 lipca w "Liście osobistej" (19.00 - 22.00). "Mało Obiektywnie" (22.00 - 24.00) tego dnia będzie w całości poświęcone festiwalowi.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA

Czytaj także

Najbardziej kontrowersyjny klip Jacksona. Miał dwie wersje

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 08:09
Chodzi o piosenkę "They Don't Care About Us". Utwór porusza problem rasizmu i niesprawiedliwości społecznej w USA.
rozwiń zwiń