"Święta Czwórca" - frywolna czeska komedia

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 10:50
Dwie pozornie zwyczajne pary w średnim wieku – Marie i Vitek oraz Dita i Ondra, łączy coś więcej, niż zwykła sąsiedzka przyjaźń na całe życie i brak płotu pomiędzy ich domami.
Święta Czwórca
"Święta Czwórca"Foto: Fot.: mat. promocyjne

Obydwie pary mają dzieci w wieku dojrzewania, które są ze sobą w związkach. Obaj mężczyźni, Ondra i Vitek  to koledzy z pracy (elektrycy), którzy szczerze kochają swoje żony, jednak potajemnie pragną bliższego kontaktu z żoną drugiego. Okazuje się, że ich żony mają podobne, ukryte pragnienia. Ondra i Vitek zostają wysłani służbowo na Karaiby, by naprawić tam zniszczoną linię sieci energetycznej.

W tę podróż udają się razem z  żonami, podróż, która odmieni ich dotychczasowe małżeńskie życie. "Święta Czwórca" to dawka pozytywnej energii i śmiechu.

Jak na czeskie kino, jest to film wyjątkowy. Zdjęcia zostały zrobione na egzotycznej karaibskiej wyspie. W roli małżonków obsadzono rodzeństwo - Hynka i Viktorie Čermak. Scenariusz nie jest adaptacją książki, ale pierwszym autorskim scenariuszem Michala Viewegha. "Wszystko zaczęło się, gdy próbowałem napisać kolejną książkę i okazało się, że więcej jest w niej dialogów niż opisów. Zdałem sobie wtedy sprawę, że powstaje scenariusz, a nie powieść. Ponadto uznałem, że sceny rozgrywające się na Karaibach oraz sceny erotyczne, których jest całkiem sporo, są bardziej sugestywne w formie filmowej” - mówi Viewegh.

Premiera:    5 kwietnia 2013
Reżyseria:  Jan Hřebejk
Scenariusz:   Michal Viewegh

Zobacz więcej na temat: FILM Czechy

Czytaj także

"Cztery słońca"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 16:02
Najnowszy film Bohdana Slámy, twórcy "Mojego nauczyciela", "Dzikich pszczół", czy "Szczęścia" w polskich kinach można oglądać od 4 stycznia.
rozwiń zwiń