X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cassandra Wilson gwiazdą festiwalu Jazz nad Odrą

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 13:37
Już 9 kwietnia rozpocznie się 49. Jazz nad Odrą. Na fanów jazzu czekają koncerty gwiazd polskich i zagranicznych, występy debiutantów i imprezy towarzyszące. Wszystkie koncerty tradycyjnie odbędą w Imparcie przy ulicy Mazowieckiej we Wrocławiu.
Cassandra Wilson
Cassandra WilsonFoto: mat.promocyjne

Główną gwiazdą festiwalu będzie amerykańska wokalistka Cassandra Wilson, która wystąpi w sobotę 13 kwietnia. Elektryzującym punktem programu będzie na pewno występ amerykańskiego jazzmana holenderskiego pochodzenia, Kurta Ellinga, który zagra 12 kwietnia. Natomiast w pierwszy dzień festiwalu (9 kwietnia) swój koncert będzie miał tegoroczny zdobywca Grammy, Robert Glasper.
Polskie gwiazdy wystąpią przede wszystkim podczas niedzielnej Gali Jazzu jako goście Big Festival Band pod kierownictwem Zbigniewa Czwojdy. W czasie jednego koncertu (14 kwietnia) posłuchamy Agi Zaryan, Leszka Możdżera, Michała Urbaniaka, Roberta Majewskiego i Henryka Miśkiewicza.

Słuchaj jazzu w serwisie moje.polskieradio.pl >>>
Tegoroczny Jazz nad Odrą będzie trwał aż sześć dni. Dwa pierwsze będą należeć przede wszystkim do młodych jazzmanów - Otwarty Konkurs na Indywidualność Jazzową zostanie wydłużony do dwóch dni. Konkurs jest tradycyjną częścią Festiwalu od wielu lat, wyłoniono w nim takie osobistości, jak: Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Seifert, Krzesimir Dębski, Jarosław Śmietana, Janusz Strobel, Piotr Baron, Henryk Miśkiewicz, Tomasz Szukalski, Andrzej Zaucha, Ewa Bem. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się aż 38 młodych zespołów. Do finału jury zakwalifikowało osiem grup: Bartosz Pernal/Michał Szkil Quintet, Dariusz Dobroszczyk Trio, Greg Wlodarczyk Group, Mateusz Pulawski Amsterdam Quartet, Szwec & Wendt Quintet, Tomasz Jędrzejewski Quartet, Tomasz Licak/Radek Wośko Quartet feat. C. Winther i  Uluru.
Jazz nad Odrą odbywa się od 1964 roku i jest  jednym z najstarszych polskich festiwali jazzowych (zalicza się też do najstarszych w Europie). W ostatnich latach występowali na nim m.in. Pat Metheny, Paco de Lucia, Al diMeola, Kenny Garret, Dave Holland, Tooth Thielemans, Diana Krall, David Sanborn, Ron Carter, Lizz Wright, Patricia Barber, Freddy Cole i Branford Marsalis.

Patronem festiwalu jest Trójka

/
Zobacz więcej na temat: Jazz MUZYKA

Czytaj także

Jazz i Orkiestra Michała Wróblewskiego - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2013 16:53
Najnowszy projekt młodego pianisty, czyli godzinna kompozycja na trio jazzowe i orkiestrę symfoniczną.
rozwiń zwiń