"Inny świat" - filmowa autobiografia Danuty Szaflarskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 13:19
Danuta Szaflarska nie lubi się publicznie zwierzać i dlatego nigdy nie zgodziła się na pisanie książek o sobie. Wyjątek zrobiła tylko dla przyjaciół: reżyserki Doroty Kędzierzawskiej i operatora Arthura Reinharta. Tak powstał niezwykły film "Inny świat", którego premiera już 10 maja.
Danuta Szaflarska; kadr z filmu Inny świat
Danuta Szaflarska; kadr z filmu "Inny świat"Foto: materiały promocyjne

- Bardzo lubię występować jako aktorka, ale nie lubię rozmawiać o sobie. Ten film jest takim przełamaniem się - wyznała Danuta Szaflarska w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim. Aktorka podkreśliła, że film jest rodzajem autobiografii. - Ja tam nic nie gram - zarzekała się Danuta Szaflarska.

- To opowieść osobista, opowieść o świecie minionym, którego my już nie znamy, o czymś, co pani Danuta przeżyła, dotykała, a czego my nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić - mówiła Dorota Kędzierzawska.

Danuta Szaflarska to nieprzeciętna osobowość. Mimo swoich dziewięćdziesięciu ośmiu lat, które niedawno skończyła i wielu nieraz trudnych przeżyć, ma wciąż dużo energii i pracuje intensywnie w dwóch teatrach.

W tym roku Polska Akademia Filmowa nagrodziła aktorkę Orłem za całokształt dorobku.

Premiera filmu "Inny świat": 10 maja 2013 roku.

Czytaj także

Opowieść o świecie, którego już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 21:00
- Bardzo lubię występować jako aktorka, ale nie lubię rozmawiać o sobie. Ten film jest takim przełamaniem się – mówi Danuta Szaflarska o najnowszym filmie Doroty Kędzierzawskiej "Inny świat", w którym aktorka opowiada historię swojego życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2013: wybory są coraz trudniejsze

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 15:19
- Ogromnym powodem do satysfakcji dla mnie był fakt, że trzy scenariusze, które wybrałem dwa lata temu: "Pokłosie", "Obława" i "Drogówka", spotkały się z największym uznaniem widowni i Akademii - powiedział w Trójce Maciej Stuhr. Aktor został nagrodzony Orłem 2013 za najlepszą główną rolę męską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inny świat" przedpremierowo w trasie Polski Światłoczułej

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 16:09
8 marca Polska Światłoczuła rusza w nową trasę z filmem dokumentalnym o Danucie Szaflarskiej, która jest nie tylko wybitną aktorką, ale również wyjątkową osobą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Światłoczuła, czyli filmowe impresje z podróży

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 23:13
- Ludzie zaczynają inaczej myśleć o kinie. Każde spotkanie coś ze sobą niesie. Film żyje w ludziach, coś w nich rezonuje i to jest bezcenne, że te filmy nie są obojętne - mówi Aleksandra Grażyńska, koordynatorka projektu Polska Światłoczuła.
rozwiń zwiń