X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska Światłoczuła znów ruszyła w trasę!

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 16:40
Polska Światłoczuła po wakacjach i Festiwalu Filmowym w Gdyni rusza w nową trasę z filmem "Ojciec i syn" oraz z jego autorem – Pawłem Łozińskim. Ten poruszający dokument nikogo nie pozostawi obojętnym – każdy z nas jest czyimś dzieckiem i wie, jak trudno pozostać lojalnym wobec rodziców i być jednocześnie osobnym, innym człowiekiem.
Polska Światłoczuła znów ruszyła w trasę
Foto: Polska Światłoczuła/mat.prasowe

Paweł Łoziński pokazał, jak wygląda relacja z jego ojcem – Marcelem Łozińskim – też reżyserem. Powstał film wielowarstwowy: o tym, jak powstaje dokument oraz jak wyrwać się z cienia naszych rodziców. Przy tym Marcel tak samo, jak syn, jest reżyserem filmów dokumentalnych. Tworzy się między nimi nieunikniona rywalizacja.

Paweł Łoziński jest jednym z najlepszych polskich dokumentalistów, wielokrotnie nagradzany na festiwalach za obrazy dokumentujące zwykłe, codzienne życie, które jak w soczewce skupiają w sobie cały świat. Film "Ojciec i syn" nagrodzony został na tegorocznym Festiwalu w Krakowie Srebrnym Lajkonikiem w konkursie międzynarodowym.
Polska Światłoczuła zawita na północy pod koniec września z pięcioma spotkaniami z Pawłem Łozińskim i jego najnowszym filmem dokumentalnym w aż pięciu różnych województwach:
27 IX godz. 18:00 Tykocin (Zespół Szkół w Tykocinie)
28 IX godz. 10:00 Dubliny (Zakład Karny)
28 IX godz. 18:00 Kętrzyn (Gimnazjum nr 2)
29 IX godz. 18:00 Szafarnia (Ośrodek Chopinowski)
30 IX godz. 19:00 Damasławek (Gminny Ośrodek Kultury)
01 X godz. 18:00 Radziejowice (GCK Powozownia)
Po projekcjach odbędą się spotkania z twórcą transmitowane na żywo przez stronę www.polskaswiatloczula.pl.
Trójka jest patronem medialnym Polski Światłoczułej.
(mat.prasowe, gs)

Czytaj także

Paweł Łoziński przyznaje, że jego film spowodował konflikt z ojcem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 16:05
Paweł Łoziński w rozmowie z Joanną Sławińską mówi o tym, dlaczego poczuł się wyzwolony po nakręceniu głośnego filmu "Ojciec i syn". Określa swoje credo dokumentalisty i wyznaje czym różni się jego kino od kina tworzonego przez jego ojca, Marcela Łozińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krauze o "Papuszy": upodmiotowiliśmy Romów

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 18:58
- W "Papuszy" występuje tylko mała garstka polskich aktorów, reszta to Romowie. Film jest w 80 procentach w języku romskim - mówił współreżyser Krzysztof Krauze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bilet na Księżyc" biletem do kariery?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 14:11
Ten obraz Jacka Bromskiego, nagrodzonego na festiwalu w Gdyni za scenariusz, to jeden z najdłużej oklaskiwanych filmów tegorocznego 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Z odtwórcą głównej roli, Filipem Pławiakiem rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń