Polska Światłoczuła znów ruszyła w trasę!

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 16:40
Polska Światłoczuła po wakacjach i Festiwalu Filmowym w Gdyni rusza w nową trasę z filmem "Ojciec i syn" oraz z jego autorem – Pawłem Łozińskim. Ten poruszający dokument nikogo nie pozostawi obojętnym – każdy z nas jest czyimś dzieckiem i wie, jak trudno pozostać lojalnym wobec rodziców i być jednocześnie osobnym, innym człowiekiem.
Polska Światłoczuła znów ruszyła w trasę
Foto: Polska Światłoczuła/mat.prasowe

Paweł Łoziński pokazał, jak wygląda relacja z jego ojcem – Marcelem Łozińskim – też reżyserem. Powstał film wielowarstwowy: o tym, jak powstaje dokument oraz jak wyrwać się z cienia naszych rodziców. Przy tym Marcel tak samo, jak syn, jest reżyserem filmów dokumentalnych. Tworzy się między nimi nieunikniona rywalizacja.

Paweł Łoziński jest jednym z najlepszych polskich dokumentalistów, wielokrotnie nagradzany na festiwalach za obrazy dokumentujące zwykłe, codzienne życie, które jak w soczewce skupiają w sobie cały świat. Film "Ojciec i syn" nagrodzony został na tegorocznym Festiwalu w Krakowie Srebrnym Lajkonikiem w konkursie międzynarodowym.
Polska Światłoczuła zawita na północy pod koniec września z pięcioma spotkaniami z Pawłem Łozińskim i jego najnowszym filmem dokumentalnym w aż pięciu różnych województwach:
27 IX godz. 18:00 Tykocin (Zespół Szkół w Tykocinie)
28 IX godz. 10:00 Dubliny (Zakład Karny)
28 IX godz. 18:00 Kętrzyn (Gimnazjum nr 2)
29 IX godz. 18:00 Szafarnia (Ośrodek Chopinowski)
30 IX godz. 19:00 Damasławek (Gminny Ośrodek Kultury)
01 X godz. 18:00 Radziejowice (GCK Powozownia)
Po projekcjach odbędą się spotkania z twórcą transmitowane na żywo przez stronę www.polskaswiatloczula.pl.
Trójka jest patronem medialnym Polski Światłoczułej.
(mat.prasowe, gs)

Czytaj także

Paweł Łoziński przyznaje, że jego film spowodował konflikt z ojcem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 16:05
Paweł Łoziński w rozmowie z Joanną Sławińską mówi o tym, dlaczego poczuł się wyzwolony po nakręceniu głośnego filmu "Ojciec i syn". Określa swoje credo dokumentalisty i wyznaje czym różni się jego kino od kina tworzonego przez jego ojca, Marcela Łozińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krauze o "Papuszy": upodmiotowiliśmy Romów

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 18:58
- W "Papuszy" występuje tylko mała garstka polskich aktorów, reszta to Romowie. Film jest w 80 procentach w języku romskim - mówił współreżyser Krzysztof Krauze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bilet na Księżyc" biletem do kariery?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 14:11
Ten obraz Jacka Bromskiego, nagrodzonego na festiwalu w Gdyni za scenariusz, to jeden z najdłużej oklaskiwanych filmów tegorocznego 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Z odtwórcą głównej roli, Filipem Pławiakiem rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń