Głód nowych płyt gwiazd "Męskiego Grania"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2011 10:48
Lejtmotywem wywiadów przeprowadzonych przez Piotra Stelmacha z bohaterami wrocławskiej edycji "Męskiego Grania" było pytanie o ich najnowsze poczynania studyjne.
Audio
Spięty i Lech Janerka
Spięty i Lech JanerkaFoto: fot. materiały prasowe/Męskie Granie

W ostatnii weekend Trójka i "Męskie Granie" przenieśli się do stolicy Dolnego Śląska. Tradycyjnie relacji z imprezy i rozmów z artystami mogliśmy posłuchać w audycji "Myśliwiecka 3/5/7". Swój "maraton", prowadzący koncerty Piotr Stelmach, rozpoczął od pogawędki z warszawską grupą Jazzpospolita, która w ubiegłym roku zadebiutowała znakomicie przyjętym krążkiem"Almost Splendid". Na koncercie zespół zaprezentował nowe nagranie o roboczym tytule "Grzyb", które zwiastuje nowy album formacji.

- Sytuacja przybrała taki obrót, że sami już nie wiemy co chcemy nagrać: kontynuację debiutu, czy to co gramy teraz. Na pewno będzie więcej ostrego brzmienia i transowości - mówili w audycji muzycy Jazzpospolitej, ciągle pracujący nad ostateczną formułą albumu.

Więcej o swojej nowej płycie wiedział Hubert Dobaczewski, znany lepiej jako Spięty. W audycji uchylił rąbka tajemnicy na temat nowego krążka Lao Che. - Muzycznie połowa płyty jest zrobiona, ale polityka zespołu Lao Che jest taka, żeby trzymać w napięciu i nie prezentować nowych piosenek, zanim płyta będzie gotowa. Jest pomysł, który stanowi klamrę dla całej płyty, ale jeszcze za wcześnie by o tym mówić - tłumaczył muzyk wzięty w krzyżowy ogień pytań Piotra Stelmacha.

Więcej o nowych albumach Jazzpospolitej, Lao Che i nowego projektu Fisz/Emade/Eprom w dźwiękach w boksie "Posłuchaj".

 

We wrocławskim Browarze Mieszczańskim zagrali: Voo Voo, Wojciech Waglewski + Mariusz Wilczyński, Lech Janerka i Krzysztof Popek, Myslovitz, Fisz Emade Tworzywo z gościnnym udziałem Adama Pierończyka i DJ Eproma, Lao Che, Pink Freud, Bajzel, Jazzpospolita oraz Nu Kidz On The Glock.

Na mapie koncertowej "Męskiego Grania" pozostał jeszcze Poznań, do którego Trójka wybierze się w kolejną sobotę. Bilety na poznański koncert można wygrać w poniedziałek 22 sierpnia na antenie Trójki w audycji Piotra Stelmacha "Męskie Granie" po godzinie 15:00. Dotychczas "Męskie Granie" gościło w Żywcu, Warszawie, Krakowie, Lublinie i Gdańsku.

Wojciech
Mateusz Pospieszalski i Wojciech Waglewski

 

Zobacz także "Męskie Granie" w Trójce >>>

rk