X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Listy niezapomniane" na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 20:34
W paśmie dopołudniowym proponujemy prawdziwie wakacyjną lekturę zebranych w drugim tomie "Listów niezapomnianych".
Wiktoria Gorodeckaja i Przemysław Bluszcz  oraz czuwająca nad nagraniem Barbara Marcinik
Wiktoria Gorodeckaja i Przemysław Bluszcz oraz czuwająca nad nagraniem Barbara Marcinik Foto: W. Dorosz/ PR3

Wybór z pierwszego tomu, czytany u nas przed dwoma laty, spodobał się Państwu, zatem nie trzeba nas było długo namawiać na prezentację tomu drugiego. Brytyjczyk Shaun Usher - pisarz i bloger, wielbiciel listownej formy porozumiewania się - zachęca nas, byśmy, czytając listy, próbowali sami je pisać, choć zdaje sobie sprawę z tego, jak ekscentryczny to pomysł w dobie internetu oraz dominacji medium, jakim są telefony komórkowe. Wykonał on tytaniczną pracę nad zgromadzeniem i opracowaniem listów znanych i mniej znanych ludzi, tworząc zbiór kolejnych listów (w tomie drugim jest ich 124), a są wśród nich te pisane np. przez fikcyjne postaci, jak pani Simpson do Barbry Bush czy Albusa Dumbledore'a do prof. Stevena Armesa, jest list Janis Joplin do jej rodziny i Huxleya do Orwella, jest list dziewczynki piszącej do Jurija Andropova. Niektóre listy układają się w korespondencje. Są wstrząsające i bardzo zabawne, są liryczne i rzeczowe. Poznajemy epizody z życia gwiazd rocka i jesteśmy wtajemniczani w potyczki tuzów literatury. Pozostaje odpowiedź na pytanie, czy piszący te listy, życzyliby sobie ich ujawnienia? Żyjemy wszak w epoce "podglądania", więc ewentualne skrupuły w tej dziedzinie możemy uznać za marginalne. Czy tak?

Przygotowaliśmy 15 serii listów wraz z wprowadzeniami do nich Shauna Ushera. Owe wstępy i listy same czytają naprzemiennie, podobnie jak poprzednio, Wiktoria Gorodeckaja i Przemysław Bluszcz. Prawa do zacytowania swoich kompozycji dał nam Jacek Grudzień, ale usłyszymy także fragmenty utworów Davida Bowie, Janis Joplin, Nirvany, Beethovena czy Wagnera.

Książkę opublikowało Wydawnictwo SQN, a "serial" powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

"Listy Niezapomniane. Korespondencja godna szerszego grona odbiorców" Tom II. Zebrał i opracował Shaun Usher.

Od poniedziałku 11 lipca, ok. 11.50.

Zapraszamy!

Baszka Marcinik oraz Renata Szewczak, Mateusz Patyk i Janusz Deblessem. 


Wiktoria Gorodeckaja (fot. W. Dorosz) Wiktoria Gorodeckaja (fot. W. Dorosz)

Przemysław Bluszcz (fot. W. Dorosz) Przemysław Bluszcz (fot. W. Dorosz)

Czytaj także

Rekolektyw szuka korzeni polskiego hejtu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 17:25
Na rynku ukazał się zbiór reportaży "Obrażenia. Pobici z Polską" autorów skupionych w Stowarzyszeniu Reporterów Rekolektyw. O działalności grupy oraz nowej książce opowiedziała w Trójce Agnieszka Wójcińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stefan Szczepłek i jego historia futbolu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 15:00
- Mam prywatną teorię, że na przykładzie sportu, a piłki nożnej szczególnie, można opowiadać historie poszczególnych krajów - mówił w Trójce dziennikarz Stefan Szczepłek.
rozwiń zwiń