Krócej nie można!

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 07:00
Krócej, zarazem lepiej,  nie można opowiedzieć, jak rekomenduje wydawca, "całej prawdy o nas wszystkich, wczoraj i dziś".
Andrzej Mastalerz
Andrzej MastalerzFoto: Jakub Sadowski

Powstałe w czasach, o których nie mamy najlepszej opinii, przenikliwe i prze-zabawne opowiadania , zachwycają zwięzłą formą. Kto tak dzisiaj potrafi pisać? 

W Trójce powstał pomysł, by zajrzeć do opowiadań różnych autorów i sprawdzić, jak wygląda mapa krótkich form. Nie wygląda najlepiej, dlatego z radością przygotowaliśmy 20 "odcinków" Mrożkowych miniatur, z których na razie 10 – czyli przez 2 tygodnie – będziemy prezentowali około 11.45.

Barbara Marcinik i Andrzej Mastalerz Barbara Marcinik i Andrzej Mastalerz

Niespodzianką zapewne będzie druga dziesiątka, seria druga opowiadań tego autora, ale – o niej – później.

Tymczasem, przypominamy, że na początku lata przedstawialiśmy korespondencję: Sławomir Mrożek – Leopold Tyrmand. Włączaliśmy się w ten sposób w obchody Roku Tyrmanda (100-lecie urodzin). Tak złożyło się, że podczas trwania naszej lektury – 29.06. – niepostrzeżenie mijała 90 rocznica urodzin Mrożka.

Mamy teraz szansę nieoficjalnie uczcić rok 90 urodzin autora "Tanga".

Barbara Marcinik i Andrzej Mastalerz Barbara Marcinik i Andrzej Mastalerz

Do lektury zaprosiliśmy, doskonale wyczuwającego styl i rodzaj humoru Mrożka, Andrzeja Mastalerza. O napisanie muzyki poprosiliśmy Łukasza Borowieckiego. To – można powiedzieć – "nasza ekipa"!

Do usłyszenia więc: od 14.09.20. – około 11.45.

Dobrej zabawy, kosztem "minionej epoki"!

***

Do słuchania codziennie, od poniedziałku (14 września) o godz. 11.45 zaprasza Barbara Marcinik oraz ekipa: Renata Szewczak, Magda Trzaska i Kuba Sadowski.