X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„Stroiciel lasu” Marka Stokowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2010 12:06
Powieść powraca do pasma dziennego i powraca także do Trójki proza Marka Stokowskiego.
Audio

  „Stroiciel lasu” to kontynuacja jego "Samo-lotów". Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 11.50, od 27 września 2010.

Marek Stokowski „Stroiciel lasu”

 

/

Pełna humoru opowieść psa o człowieku.

Początek lat 90. M – bohater poprzedniej powieści Stokowskiego „Samo-loty” – wybudzony z długotrwałej śpiączki, stara się odnaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego powrócił na Ziemię. Po kuracji szpitalnej i pobycie w domu pomocy społecznej, opuszcza Warszawę i osiedla się w lasach na północy Polski. Tam, podczas wędrówek z psim Sancho Pansą u boku, stopniowo odzyskuje władze cielesne i duchowe.


/

Jego głównym zajęciem staje się harmonizowanie brzmienia rozstrojonych drzew i zakątków puszczy w pradolinie Wisły. Próbuje też nieść pomoc ciężko chorej dziewczynie i odnajduje miłość. Z czasem – pozornie skazany na porażkę – podejmuje walkę z ludźmi, którzy od dziesięcioleci niszczyli harmonię świata i służyli żywiołowi śmierci. Nieoczekiwana wolta w finale powieści skłania do postawienia pytania: Czy ta osobliwa, psia opowieść rzeczywiście wiedzie nas na północ?


/

„Stroiciel lasu” to słowo o Polsce po roku 1989, przy czym o trudnych sprawach mówi się tutaj z humorem. Jest to książka o przyjaźni, ocalającej mocy ciszy, potrzebie pamięci, a także o potężnej sile śmiechu i marzeń. Jest też pochwałą opowiadania zwariowanych historii.


Książka ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej Multico.


Marek Stokowski, ur. w 1957 r., w Warszawie. Mieszka i pracuje w zamku Malbork. Oprócz wspomnianej wyżej powieści „Samo-loty” (2005) wydał zbiór humoresek „Sny dla dorosłych i dla dzieci” (1998), tom wierszy „Dzień nad ciemną rzeką” (1996), prozę dla młodzieży oraz kilka książek edukacyjnych o zakonie krzyżackim i jego zamkach.


/

"Samo-loty" prezentowali u nas dwojąc się i trojąc ( grając po kilka postaci, także żeńskich ): JACEK BORUSIŃSKI i DAREK BASIŃSKI. Do przeczytania "Stroiciela lasu" zaprosiliśmy inną "kombinację" Mumio: JADZIĘ BASIŃSKĄ i DARKA BASIŃSKIEGO.

Baśniowy nastrój powieści w wersji dźwiękowej staramy się podkreślić  między innymi muzyką Mum i Czesława Mozila.


Dodam, że jest to historia ludzi, którzy w realnym świecie nie znaleźliby  się na okładkach kolorowych pism, o których wolimy ni e pamiętać, wobec których czujemy się bezradni. Postać głównego bohatera powieści - M - "boli", ale proszę się nie obawiać, narrator swoim dystansem do ludzkiego świata (przy jednoczesnym do niego przywiązaniu ) czyni całą tę opowieść zabawną ( z pewnymi wyjątkami ).


Zobacz więcej na temat: POLSKA Warszawa mieszko