Jan Peszek wciela się w Noblistę w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2010 09:00
Jan Peszek czyta na antenie Trójki autobiograficzną książkę Mario Vargas Llosy "Jak ryba w wodzie. Wspomnienia”.

10 grudnia, w rocznicę śmierci Alfreda Nobla, Mario Vargas Llosa odebrał w sztokholmskiej filharmonii Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury "za odwzorowanie struktur władzy i stanowcze obrazy indywidualnego oporu, buntu i porażki”.

W tym dniu zaprezentowaliśmy Państwu pierwszy fragment wydanej właśnie książki Noblisty - "Jak ryba w wodzie. Wspomnienia".

W roli autora, podobnie, jak przed trzema laty, w roli narratora "Szelmostw niegrzecznej dziewczynki" występuje Jan Peszek – wielbiciel powieści Llosy.

/

Charakterystyczna dla Llosy "dwuścieżkowa" narracja - przeplatanie opowieści w ciągu chronologicznym z opisem wydarzeń współczesnych, długie zdania i liczne nazwy geograficzne w języku hiszpańskim nie ułatwiły nam pracy, a Państwu nie ułatwiają odbioru, ale pokonawszy trudności, sądzę, że w finale odczujemy satysfakcję.

Swoje nagrania muzyczne udostępnili nam: Paweł Mykietyn (muzyka teatralna do spektakli Krzysztofa Warlikowskiego w TR Warszawa) i Monika Wierzbicka (z przyjaciółmi nagrała właśnie płytę "Nina Nu").

Sięgnęliśmy także po "Like a dream" Darka Oleszkiewicza (z zespołem) oraz po muzykę latynoamerykańską ze zbiorów Wojtka Ossowskiego.

Zapraszamy od 10 grudnia, od poniedziałku do piątku, o 11.50.


Mario Vargas Llosa –"Jak ryba w wodzie. Wspomnienia", tłumazenie Danuta Rycerz, wydawnictwo Znak 2010

 
Zapraszją Baszka Marcinik, Renata Szewczak, Janusz Deblessem i Mateusz Patyk

Czytaj także

Mario Vargas Llosa - SZELMOSTWA NIEGRZECZNEJ DZIEWCZYNKI

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2007 12:59
Najnowsza powieść Mario Vargasa Llosy! Miłość, która naznacza los. Kobieta, która jest zdolna do wszystkiego. Szelmostwa, które doprowadzają mężczyznę do granic szaleństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pisarz noblista w obronie wolności słowa

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2010 11:00
Mario Vargas Llosa nawoływał w Sztokholmie do solidarności z nieobecnym laureatem pokojowego Nobla - chińskim opozycjonistą Liu Xiaobo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapraszamy do Trójki - ranek 10 grudnia 2010

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2010 06:00
Michał Nogaś zachęci do przeczytania książki "Jak ryba w wodzie. Wspomnienia" Maria Vargasa LIosy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienia peruwiańskiego noblisty

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2010 11:16
W autobiograficznej powieści Mario Vargasa Llosy przeplatają sie dwa wątki z życia tegorocznego noblisty. Parzyste i nieparzyste rozdziały można czytać jako dwie oddzielne historie.
rozwiń zwiń