X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Burzliwe życie Serge'a Gainsbourga okiem brytyjskiej dziennikarki

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2012 13:58
Literatura faktu ponownie na antenie Trójki w paśmie przedpołudniowym. Pasjonującą książkę Sylvie Simmons czyta Maria Seweryn.
Audio
Maria Seweryn
Maria SewerynFoto: Fot. PR/W. Dorosz


Autorka biografii Gainsbourga nie jest znana w Polsce, a jeżeli tak – to w środowisku muzycznym. Jest bowiem brytyjską dziennikarką muzyczną. Z przyjemnością jednak sięgnęłam po jej książkę, która – jak sądzę – zainteresuje tych spośród słuchaczy/czytelników, którzy obudzeni w środku nocy potrafią  natychmiast podać tytuł jego piosenki, tej wykonywanej wspólnie z Jane Birkin, ale po dłuższym zastanowieniu dopiero – tytuły kolejne. Ile?

Dyskografia Gainsobourga jest bogata, podobnie jak bogate było jego życie, przedwcześnie przerwane z powodu wyniszczających praktyk (papierosy, alkohol).

Okładka
Okładka książki

Rytm opowieści Sylvie Simmons jest wartki, tłumaczenie "brzmi w uszach", tytuły piosenek i albumów (w wersji oryginalnej) nie nużą, tylko kuszą do słuchania. Wymarzona radiowa lektura! Nie pozostało więc nic innego, jak podążyć w ślad za opowieścią o kolejnych etapach życia francuskiego prowokatora i zacząć tworzyć słowno–muzyczny patchwork. Autorka sięga często po fragmenty swoich rozmów z Jane Birkin (brytyjską piosenkarką i aktorką). I jej głos usłyszymy, dzięki uprzejmości Ani Gacek, która niedawno przeprowadziła wywiad artystką.


Przed nami Francja drugiej połowy XX wieku, muzyczny Paryż - dzięki Gainsbourgowi – jeszcze bogatszy niż nam się wydawało. W roli narratorki – świetna MARIA SEWERYN.

 

Zapraszam, Baszka Marcinik.

Moja kompania to – jak przeważnie – Renata Szewczak (nagranie), Janusz Deblessem (miksy), Wojciech Dorosz (archiwa, fotki), Mateusz Patyk (edycja odcinków).

 

"Serge Gainsbourg" Sylvie Simmons na antenie Trójki od poniedziałku do piątku o godz. 11.50.

Premiera książki, opublikowanej przez wydawnictwo Marginesy w przekładzie Ewy Penksyk-Kluczkowskiej - 22 lutego 2012 r.

Czytaj także

Intymny wywiad z Jane Birkin w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 16:44
Jane Birkin będzie gościem specjalnego wydania audycji "Myśliwiecka 3/5/7" w najbliższą sobotę. Aktorka i piosenkarka opowie o swoim życiu z Serge’em Gainsbourgiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne spotkanie z synem Serge'a Gainsbourga

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 11:05
Dziś, pod dachami Paryża, dokończymy słuchania płyty Lulu Gainsbourga. Przypomnijmy, że Lulu to najmłodsze dziecko Serge'a Gainsbourga. Miał 5 lat, gdy Serge zmarł. Dziś ma lat 25 i właśnie zadebiutował na francuskim rynku muzycznym.
rozwiń zwiń