X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Bestiarium" - książka łącząca żywioły

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 08:50
Debiut powieściowy poety - Tomasza Różyckiego od poniedziałku w paśmie wieczornym Trójki. Czyta autor.
Audio
  • Barbara Marcinik zaprasza do słuchania "Bestiarium" na antenie Trójki
  • Rozmowa z Tomaszem Różyckim, autorem "Bestiarium"
Tomasz Różycki
Tomasz RóżyckiFoto: Fot.: Wojciech Dorosz

Tomasz Różycki – romanista (wykłada język francuski i literaturę), tłumacz, poeta, autor kilku tomików wierszy (min. "Vaterland" – 1997, "Dwanaście stacji” – 2004, "Kolonie” – 2006, "Księga obrotów” – 2010), laureat Nagrody Kościelskich, członek Kapituły tej Nagrody napisał książkę prozą, choć jest to proza… poetycka, ale nie ma powodów, by nie nazywać ją powieścią.

/

Od pierwszych stron porywa i inspiruje do realizacji jej w wersji dźwiękowej. To jest książka, którą "słychać" i dlatego z przyjemnością przystąpiliśmy do pracy nad nią. Na razie – możemy pozwolić sobie na bardzo skromne "udźwiękowienie", ale… proszę ocenić efekty. Zapraszamy do wysłuchania krótkiej rozmowy z autorem, którą poprzedzamy lekturę. Dodam tylko, że jest to książka łącząca dwa żywioły: poezji i humoru – nie tak często występujące w świecie literatury razem.
Atrakcyjność dźwiękową nasza lektura zawdzięcza twórcy muzyki teatralnej (współpracującemu głównie z Moniką Strzępką i Pawłem Demirskim) – Janowi Suśwille. Sięgnęliśmy także po muzykę Audiowizualnej Grupy Przyjaciół RH+. Pojawią się również cytaty z muzyki filmowej Jocelyn Pook.
Narracja pierwszoosobowa najlepiej brzmi, kiedy czyta sam autor. "Bestiarium" czyta u nas więc Tomasz Różycki . Książkę opublikował Znak.
Zapraszamy: Baszka Marcinik oraz kompania w składzie: Renata Szewczak, Janusz Deblessem, Mateusz Patyk i Wojtek Dorosz.
Od 23 kwietnia od  poniedziałku do czwartku, o godz. 20.50.  Premiera odbyła się na antenie Trójki w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich.

Zobacz więcej na temat: Janusz Deblessem