X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykłe historie zwykłych Izraelczyków na dwa głosy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 14:01
Po raz pierwszy od wielu lat opowiadania zagoszczą na antenie Trójki! Historie Etgara Kereta ze zbioru "Nagle pukanie do drzwi” czytają Rafał Królikowski i Marcin Hycnar. Lekturze towarzyszy muzyka Mikołaja Trzaski.
Rafał Królikowski i Marcin Hycnar
Rafał Królikowski i Marcin Hycnar Foto: fot. PR/W. Dorosz

Opowiadania bardzo trudno przedstawiać na radiowej antenie. Są z reguły niepodzielne albo za krótkie. Stworzenie kilkunastoodcinkowego "serialu” stanowi spore wyzwanie. Dotychczas zdecydowaliśmy się jedynie na prezentację opowiadań Pawła Huelle, Piotra Kofty i Sławomira Rogowskiego.

Pomyśleliśmy, że dla Kereta warto zaryzykować raz jeszcze. Urodzony w 1967 izraelski pisarz jest, jak powiedziała nam Beata Stasińska z wydawnictwa W.A.B., niezwykle popularny wśród ludzi młodych oraz filmowców. Jego historie są faktycznie filmowe, pełne dialogów, zabawnych epizodów. Opowiadają o zwyczajnych mieszkańcach Izraela, którym od czasu do czasu przydarzają się niezwyczajne przygody. Specyficzny jest klimat tej literatury, z którą polski czytelnik miał już jednak szansę się oswoić (Amos Oz, Hanoch Levin).

Czy filmowy charakter opowieści Kereta sprawdzi się także w radiu? Ocenimy, słuchając Trójki od 28 maja o godz. 11.50 (od poniedziałku do piątku).

Do lektury zaprosiliśmy dwóch aktorów: zaprzyjaźnionego z nami od lat Rafała Królikowskiego oraz laureata konkursu Talenty Trójki 2011 – Marcina Hycnara. Aktorzy będą wymieniali się rolami, czytając na zmianę narrację i odgrywając dialogi. Nostalgiczny klimat izraelskiej prozy odda muzyka, którą podzielił się z nami Mikołaj Trzaska.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Wojtka Dorosza - to zapis lektury w studiu Trójki pierwszego, tytułowego opowiadania:


Baszka Marcinik oraz Renata Szewczak, Janusz Deblessem i Mateusz Patyk.

Zakończyliśmy emisję powieści.

Czytaj także

Pasja pisania

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2009 09:23
Zakończył się I Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada. Do Krakowa przybyło wielu gości, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Był Pascal Quignard, Per Olov Enquist czy Etgar Keret.
rozwiń zwiń