X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czytamy debiutancką powieść Tomasza Łubieńskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 12:00
Znakomity prozaik zabiera nas w "Turnusie" z Białej Podlaskiej przez Paryż na Kretę! Czytanej na antenie Trójki przez Katarzynę Warnke i Sebastiana Pawlaka powieści towarzyszy muzyka filmowa.
Katarzyna Warnke i Sebastian Pawlak w studiu Trójki
Katarzyna Warnke i Sebastian Pawlak w studiu Trójki Foto: fot. PR/W. Dorosz

Tomasz Łubieński – eseista, prozaik, dramatopisarz, tłumacz, współzałożyciel czasopisma "Res Publica", publikujący m.in. w "Zeszytach Literackich", związany m.in. z mies. "Teatr", redaktor "Nowych Książek", autor m.in. "Bić się czy nie bić", "Norwid wraca do Paryża", "M jak Mickiewicz", dramatów "Śmierć Komandora" i np. "Trzeci oddech", słuchowiska "Skarbuś", debiutował tomem wierszy (1955), ale powieścią - debiutuje dopiero teraz.

Posłuchaj rozmowy z pisarzem >>

/

I na pierwszy rzut oka jest to powieść młodego człowieka: napisana nowoczesnym językiem, mająca doskonały rytm i tempo dostosowane do naszych czasów. Bliższe przyjrzenie się tej powieści sprawia, że w autorze dostrzegamy człowieka, który sporo już przeżył, wie sporo o życiu, pamięta o jego perspektywie, czyli o… śmierci - i zaczynamy wierzyć, że urodził się w…1938 roku. Żeby tego było mało – narrator jest…rodzaju żeńskiego i jest całkiem młodą kobietą.

W związku z powyższym, nie było chwili wahania: czytamy debiut powieściowy Tomasza Łubieńskiego w Trójce! TERAZ – czytamy, bo czas i miejsce akcji są WAKACYJNE. Jedziemy na Kretę z przewodniczką – PERSI! Skąd? Z Białej Podlaskiej, przez Paryż.

Lekturę powierzyliśmy młodej (rówieśniczce Persi?) aktorce TR Warszawa – KATARZYNIE WARNKE, ale, ale w powieści jest i Profesor. Tę rolę oraz epizody zaproponowaliśmy koledze z teatru Katarzyny – SEBASTIANOWI PAWLAKOWI. Opowiadanej historii towarzyszy u nas muzyka filmowa: JOCELYN POOK i ELENI KARAINDROU.


Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 11.50. Pierwszy odcinek - 9 lipca.

Baszka Marcinik oraz Renata Szewczak, Mateusz Patyk i Wojtek Dorosz.

Czytaj także

Owce wróciły do Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2011 08:20
"Triumf owiec. Thriller a zarazem komedia filozoficzna” Leonie Swann to nasza nowa powieść w paśmie porannym! Zapraszamy od 7 lutego, od poniedziałku do piątku, o 11.50.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z najwyższej półki" od Krety po Brooklyn

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2012 17:57
W tym wydaniu audycji: nowa powieść Tomasza Łubieńskiego, przejmująca opowieść Ludmiły Pietruszewskiej o matce Rosjance, przegląd nowości (wśród nich książki "sportowe”) oraz… pozdrowienia od Paula Austera, prosto z jego domu w Nowym Jorku!
rozwiń zwiń