X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Machalica czyta Paula Austera

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 12:51
Nową powieść jednego z największych współczesnych pisarzy - "Sunset Park" na antenie Trójki zinterpretuje znakomity aktor i wykonawca piosenki aktorskiej.
Audio
  • Do słuchania powieści zapraszają Barbara Marcinik i Piotr Machalica
Piotr Machalica w studiu Trójki
Piotr Machalica w studiu Trójki Foto: fot. PR/W. Dorosz

Kto pamięta filmy: "Dym", "Brooklyn Boogie" czy "Lulu na moście", tego może zainteresować nasza najnowsza wieczorna lektura. Przedstawiamy obszerne fragmenty (przetłumaczonej na język polski przez Marię Makuch) nowej powieści PAULA AUSTERA pt. "SUNSET PARK".

Dla tych, którzy wspomnianych filmów nie widzieli, a - podobnie jak bohater prezentowanej powieści - popadli w nałóg czytania, mam dodatkową dobrą wiadomość. Ukazuje się bowiem także "Trylogia nowojorska".
A zatem… Nowy Jork – Sunset Park nieopodal cmentarza Greenwood, opuszczona rudera, a w niej młodzi ludzie, którzy zdecydowali się razem zamieszkać. Wśród nich jest Miles Heller. To on jest wspomnianym głównym bohaterem. Do tego szaleje kryzys, czyli rzecz jest – niestety – aktualna.

O przeczytanie fragmentów poprosiliśmy PIOTRA MACHALICĘ. Jego ekspresja pasuje do chłodnego, momentami reporterskiego, stylu Austera w tej powieści. Są i liryczne momenty, ale te budzą moje podejrzenie, że autor "coś kombinuje"…
Lekturze towarzyszy muzyka teatralna (głównie) pochodząca ze zbiorów MARKA KUCZYŃSKIEGO, ale sięgnę także po filmową.
Kolejna wymarzona - jak sądzę - lektura na wakacje!
Książkę opublikowało wydawnictwo Znak.

Zapraszamy do słuchania nowej "Powieści w wydaniu dźwiękowym" od poniedziałku do czwartku o godz. 20.50. Pierwszy odcinek już 13 sierpnia!

Baszka Marcinik i stała ekipa.

Czytaj także

"Z najwyższej półki" od Krety po Brooklyn

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2012 17:57
W tym wydaniu audycji: nowa powieść Tomasza Łubieńskiego, przejmująca opowieść Ludmiły Pietruszewskiej o matce Rosjance, przegląd nowości (wśród nich książki "sportowe”) oraz… pozdrowienia od Paula Austera, prosto z jego domu w Nowym Jorku!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paul Auster w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 18:54
W środę, 8 sierpnia, ukazała się w Polsce, z Trójkowym Znakiem Jakości, nowa powieść Paula Austera. "Sunset Park" to historia o kryzysie w Stanach Zjednoczonych i o ludziach, poszukujących szczęścia, miłości i… Domu. Wybitny pisarz był gościem Trójki!
rozwiń zwiń