Mikołajek powraca do Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 15:16
"Przygody Mikołajka" czytały już w Trójce Maria Seweryn i Maria Peszek. Tym razem najsłynniejszy francuski uczeń i jego koledzy powracają na naszą antenę w niezwykłej interpretacji Jerzego Stuhra.
Jerzy Stuhr czyta Najnowsze przygody Mikołajka
Jerzy Stuhr czyta "Najnowsze przygody Mikołajka"Foto: fot. PR/W. Dorosz

Profesor Stuhr ma już spore doświadczenie w tej materii - nagrał w formie audiobooka - także wspólnie ze swoim synem, Maciejem - poprzednie tomy z tej serii.

"Czytanie Mikołajka uważam za swój obowiązek" - wyznał Jerzy Stuhr.

Czy z dziewczynami można się fajnie bawić? Jak sprawić, żeby tata kupił nowy rower? Kto jest najodważniejszy z całej paczki? Opowiadania z nowego tomu to kolejna porcja zwariowanych przygód małego urwisa i jego przyjaciół.

Opowiadania z "Najnowszych przygód Mikołajka" można usłyszeć w każdą niedzielę w audycji "Zagadkowa Niedziela" ok. 8:50 - a ostatnie z opowiadań w Mikołajki, czyli 6 grudnia we fragmentach przez  cały dzień.

Zapraszamy
Baszka Marcinik i Andrzej Brzoska

/

 

* "Najnowsze przygody Mikołajka" na podstawie książek Gościnny'ego i Sempégo, w tłumaczeniu Barbary Grzegorzewskiej wydał Znak Emotikon.

Książka "Najnowsze przygody Mikołajka" jest adaptacją scenariusza serialu animowanego "Mikołajek" święcącego ogromne triumfy we Francji, a w Polsce emitowanego w TVP i dostępnego na DVD. Książka została stworzona we Francji i jest tam wydawana w formie pojedynczych opowiadań.

Na "Zagadkową niedzielę" zapraszamy w każdą niedzielę od 7.00 do 9.00.

Czytaj także

Dzieci chcą, by to Stuhr był Mikołajkiem

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 12:11
– Dostaję takie sygnały od dzieci, że one sobie nie wyobrażają, żeby to kto inny czytał – mówił Jerzy Stuhr w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikołajek zostanie politykiem i kobieciarzem!?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 10:00
Czego życie nauczyło Mikołajka? Ile słodkiego i małego chłopca zostałoby w dużym Mikołaju? Czy nadal wszystko uchodziłoby mu na sucho?
rozwiń zwiń