Finał akcji radiowej Trójki "Wakacje na dwóch kółkach"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 19:08
Znamy finalistów akcji radiowej Trójki "Wakacje na dwóch kółkach". W ogródku radiowym przy Myśliwieckiej w Warszawie przedstawiono dziesięciu finalistów konkursu. Nagrodą główną jest wyprawa do Bułgarii z pomysłodawcą rowerowej audycji, Henrykiem Sytnerem.
Audio
  • Finał konkursu "Wakacje na dwóch kółkach" (Trójka)
Patrycjusz Wyżga, Henryk Sytner i laureaci konkursu Wakacje na dwóch kółkach
Patrycjusz Wyżga, Henryk Sytner i laureaci konkursu "Wakacje na dwóch kółkach"Foto: Magdalena Dercz

Laureaci pojutrze wylecą samolotem do Bułgarii. Będzie im towarzyszył Henryk Sytner. Dziennikarz podkreślił, że tegoroczna wyprawa jest organizowana w Primorsku. To region, który radiowa Trójka odwiedziła na rowerach ponad 20 lat temu.

– Wracamy do Bułgarii. To coś w rodzaju wyprawy sentymentalnej – mówi Henryk Sytner. – Zjeździliśmy już z laureatami pół świata, bo byliśmy w niemal wszystkich krajach Europy, ale też w Australii i dwa razy w Afryce. Wszędzie, gdzie byliśmy, ludzie nas zatrzymywali i mówili: "oni są z Trójki!" – wspomina dziennikarz Programu Trzeciego.

W programie jest nie tylko jazda na rowerze. Uczestnicy wyprawy będą również uczestniczyć w wycieczkach pieszych, pływać i zwiedzać lokalne zabytki. W konkursie mogły wystartować osoby młode, do 19. roku życia. Wyprawa bułgarskim wybrzeżem potrwa do 6 września. Rowery dla uczestników zapewnia organizator konkursu. 

Trójkowe studio odwiedziła również pani Irena, która wygrała konkurs 43. lata temu! – Znalazłam się tutaj zupełnie z innego powodu. Zobaczyłam na korytarzu pana Henryka Sytnera i musiałam się zatrzymać. Konkurs wygrałam w 1976 roku i były to cudowne wakacje – wspomina laureatka 5. edycji konkursu. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Goście: Henryk Sytner i laureaci konkursu "Wakacje na dwóch kółkach"
Data emisji: 21.08.2019
Godzina emisji: 18.18

IAR/kw/mk