X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oto nominowani do tytułu KULTURYSTA ROKU 2013!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 13:55
KULTURYSTA ROKU wybierany jest przez dziennikarzy Trójki. To honorowy tytuł, który przyznajemy osobom toczącym codzienną walkę o dostęp do kultury dla… wszystkich.
Audio
  • Ludomir Franczak - nominowany do tytułu Kulturysta roku 2013
  • Monika Wolańska - nominowana do tytułu Kulturysta roku 2013
  • Wojtek Blecharz - nominowany do tytułu Kulturysta roku 2013
  • Łukasz Dziedzic i Joanna Rzepka Dziedzic - nominowani do tytułu Kulturysta roku 2013
  • Kwiatek - nominowany do tytułu Kulturysta roku 2013
Nadchodzi Kulturysta
Nadchodzi Kulturysta!Foto: Jarema Drogowski

W poprzednich latach Kulturystami zostali: Cecylia Malik (2010), Honza Zamojski (2011) i Daniel Rycharski (2012). Kto dołączy do tej trójki?

Jeżdżąc po Polsce, spotykamy wielu fantastycznych ludzi, których zaangażowanie w kulturę jest godne podziwu! Śledzimy ich, obserwujemy działania (najczęściej lokalne), kibicujemy. W grudniu, po długich dyskusjach, wyłaniamy piątkę kandydatów. I choć Kulturysta Roku może być tylko jeden (chyba że jest to nominacja dla duetu, tria lub grupy), to dla nas już teraz jedno jest jasne – nominowani są zwycięzcami , każdy z nich robi rzeczy ważne i potrzebne. Walczą o kulturę i dostęp do niej! Gratulujemy serdecznie, także sobie, że mogliśmy ich poznać!

Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska, Michał Nogaś

***

Oto nominowani do tytułu KULTURYSTA ROKU 2013:

(fot:
(fot: Taras Partyka)

MONIKA WOLAŃSKA

"za umiejętne (od lat) prowadzenie wyjątkowej – na skalę Polski – instytucji, łączącej pokolenia; za to, że wie, jak spotkać i wykorzystać to, co wynika z dawnej wielokulturowości i wielonarodowości tej części kontynentu; za przypominanie, że haftowanie, tkanie czy filcowanie wełny jest czymś pięknym i wciąż żywym i za opiekę nad miejscem, w którym powstaje sztuka – przez wielkie ‘S’.”

Ma 38 lat. Mieszka w Woli Sękowej na Podkarpaciu. Szefuje Uniwersytetowi Ludowemu Rzemiosła Artystycznego.

(fot:
(fot: Marta Pruska)

KWIATEK

"za entuzjazm i zaangażowanie, z jakim pokazuje innym sztukę ulicy; za walkę ze stereotypowym jej postrzeganiem; za niekonwencjonalne akcje, pozwalające ich uczestnikom inaczej spojrzeć na miasto; za pobudzanie mieszkańców stolicy do wspólnego działania i za… miłość do kwiatów”.

Ma 37 lat. Mieszka w Warszawie. Zajmuje się – między innymi – grafiką, sitodrukiem i… sadzeniem kwiatów.

 

(fot:
(fot: Tom Swoboda)

ŁUKASZ DZIEDZIC – nominowany wspólnie z żoną, JOANNĄ RZEPKĄ DZIEDZIC

"za konsekwencję i determinację w tworzeniu i szefowaniu ważnemu dla lokalnej - cieszyńskiej społeczności – miejscu; za walkę z mitami Polski B i C; za poszukiwania muzyczne i odkrywanie dźwięków tej części kontynentu”.

Ma 36 lat. Współtworzy, współprowadzi, współ… - z żoną Joanną – Galerię Szarą w Cieszynie. Szuka muzyki środkowoeuropejskiej, śledzi dźwięki, zaprasza do działania różnych artystów. Wydaje składanki i sam komponuje. Państwo Dziedzicowie, przy bardzo ograniczonym wsparciu finansowym, promują młodych i zdolnych, udowadniając, że to, co ważne, nie musi zawsze dziać się w centrum.

(fot:
(fot: arch. pryw.)

LUDOMIR FRANCZAK

"za odzyskiwanie i przypominanie lokalnych opowieści; za stworzenie – w Lublinie – dzielnicowego kiosku ze sztuką; za przedsięwzięcia wykorzystujące sztuki wizualne, muzykę i słowo pisane, pokazywane w przestrzeniach zamkniętych i w tej publicznej, a także za to, że swoimi działaniami umiejętnie łączy – a nie dzieli – lokalną społeczność".
Ma 39 lat, działa lokalnie (wręcz dzielnicowo) w Lublinie i globalnie - w całej Polsce. Jest animatorem, kuratorem, zajmuje się sztukami wizualnymi, ogólnie rzecz ujmując - oto artysta sztuk wszelakich.

(fot:
(fot: Kamil Zacharski)

WOJTEK BLECHARZ

"za pokazywanie i wyjaśnianie – w sposób przystępny dla wszystkich – świata muzyki współczesnej; za festiwal „Instalakcje”, w czasie którego udowodnił, że nie ma muzyki bez… warzyw; za talent i odważne kompozycje, a także za… wyjątkowo czujne ucho”.

Ma 32 lata. Jest kompozytorem, instrumentalistą (obój), kuratorem festiwalu „Instalakcje”. Mieszka – w tej chwili – w San Diego, gdzie przymierza się do napisania doktoratu. Tworzy z radością, choć nie wierzy w wenę. Udowadnia, że wszystko, co nas otacza, może wydawać dźwięki.